redhead

Když vztah uvízne na mrtvém bodě..

Je to normální, když se něco takového během vztahu stane? Třeba po roce? Jak se to dá napravit a příště tomu předejít? Přítel ukončil střední školu, nemůže najít práci a to ho dost trápí. Já si po ročním vztahu ještě neutvořila alespoň trochu pevná přátelství s jeho přáteli, znám je, ale nijak zvlášť. Jsem co se týče společnosti trochu „nešikovná“, navíc jsem stydlivá. Poslední dobou se nám zdá, že si neříkáme nic moc zajímavého. A protože na tom finančně nejsme nejlépe, je není náš program moc akční. Jak z tohohle ven? Jak se dostat z mrtvého bodu?

Nejlepší odpověď
Damiana

V první řadě to musíte chtít oba. To, že nemá práci je sice hodně nepříjemné, ale paradoxně to může dva lidi, kteří k sobě opravdu patří, stmelit. Vždycky se dá něco dělat a není to jen o penězích (i když s nimi je to zábavnější, ale hlavně pohodlnější …). Nevím, jakým žijete stylem, jestli jste sportovně založeni nebo máte raději přírodu, zda jste intoši nebo spíš lenoši. Znám dost mladých lidí, kteří po ukončení střední školy nemohli sehnat práci, jakou si představovali. Tak zkrátka vzali jakoukoli. Pak byli ti, kteří by se „neponížili“… A tak radši dál vysávali rodiče a u piva hořekovali nad nespravedlivým osudem. Jestli by ale dělal „cokoliv“ a nedaří se, chápu, že je otrávený. Podpořit ho můžeš tím, že něco začnete plánovat. Co takhle vyrazit na výlet, nabídnout pomoc někomu potřebnému (jestli máte rádi zvířata, třeba pomoc v útulku vás může stmelit). Zajít si zaplavat nebo zatancovat. Zahrát si nějakou hru. Pustit si film nebo na něj zajít do kina, vyrazit do divadla. Hned bude téma k hovoru. Hezký večer se svíčkami, povídáním si. Výborné bývá třeba prohlížet si fotky z dětství a svěřovat si vzpomínky. Hodně si povídat a tak se o sobě toho i dost vzájemně dozvědět. Zeptej se ho na to, co by si přál on, co by ho bavilo. Netlač na něj a nepruď, ale dej tomu čas. I on by se měl snažit. Zkuste si najít nějaký společný zájem a pusťte se do toho. Také mu dej prostor k tomu, aby se na tebe mohl těšit a být chvíli sám nebo s kamarády (jestli chce). Tím pochopitelně nemyslím to, že bude dřepět v hospodě a ty doma! Ale jestli třeba dělá nějaký sport nebo má nějakého smysluplného koníčka – proč ne. Víš, on ten splín občas přijde na každého a je od tebe rozumné (hezké), že nehysterčíš, že už tě nemiluje, ale snazíš se na vztahu pracovat.

Další odpovědi
Lleni

Můžete si dělat překvapeni;)))
Něco nečekaneho;)))
Koupel ,masáž…
Ono to zni obyčejně, ale když se to připraví tak to je super
Někam ho pošli a až sevrátí -a bude mít překvápko,pak se téma k hovoru najde
Nebo si udělejte filmový večer, pučte, nebo stahněte něco… Co mate OBA radi…
Prostě s tim rozhodně něco dělej;))))
Dneska neni vše drahe;)). A on si tu praci najde určitě brzo;). Hoďte se do pohody, a to vam to štěstí přivola!!! Je to zakon přitažlivosti;)