22aa

Když vytvořím zvukové CD, tak mi ukáže velikost souboru v mp3? Co mám udělat?

Dobrý den.
Chtěl bych poradit.
Vytvářel jsem si zvukové cd a místo 20 nebo 30 mb mi to zabírá jenom 5 mb takzvaně mp3.
Prosím jak mám udělat zvukové cd aby mi šlo spustit?
Mě to napíše že nemám přístup kvůli příponě cd nebo nějakého souboru Pošlu post.
Děkuji

Odpovědi
Hlada

Pro kloudnou odpověď by to chtělo bližší popis, jak a z čeho jsi vytvářel ono zvukové CD.
Obecně: Zvuk lze zapsat na CD v několika formátech. Pro většinu formátů stačí disk naformátovat jako datový a jednotlivé skladby zkopírovat jako jednotlivé soubory. Pro získání klasického audio CD (cda) je potřeba použít program k tomu určený.

Edison

Zvukové CD není MP3. Zvukové je zvokové, zcela jiný princip kódování zvukových stop, jakož i uspořádání disku. MP3 jsou již data. Při vypalování je třeba CD „uzavřít“, jinak mohou být stopy či sektory nečitelné. Uzavřít se někdy dá i dodatečně.

anonym

Pro vypálení toho disku použij program CDBurnerXP zde ke stažení https://cdbur­nerxp.se/

V něm zvolíš nové datové CD/DVD nahážeš tam ty jak píšeš „takzvané mp3“ lépe však soubory opus nebo oggVorbis, které jsou mnohem kvalitnější než už zastaralé mp3 při stejné velikosti. A takovýto datový disk vypálíš … pak už bude jen otázkou přehrávače zda si s formátem souborů poradí (nepoužívej převod do AudioCD, audiocd se zcela vyhni).