Avatar uživatele
22aa

Když vytvořím zvukové CD, tak mi ukáže velikost souboru v mp3? Co mám udělat?

Dobrý den.
Chtěl bych poradit.
Vytvářel jsem si zvukové cd a místo 20 nebo 30 mb mi to zabírá jenom 5 mb takzvaně mp3.
Prosím jak mám udělat zvukové cd aby mi šlo spustit?
Mě to napíše že nemám přístup kvůli příponě cd nebo nějakého souboru Pošlu post.
Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1769 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Pro kloudnou odpověď by to chtělo bližší popis, jak a z čeho jsi vytvářel ono zvukové CD.
Obecně: Zvuk lze zapsat na CD v několika formátech. Pro většinu formátů stačí disk naformátovat jako datový a jednotlivé skladby zkopírovat jako jednotlivé soubory. Pro získání klasického audio CD (cda) je potřeba použít program k tomu určený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Zvukové CD není MP3. Zvukové je zvokové, zcela jiný princip kódování zvukových stop, jakož i uspořádání disku. MP3 jsou již data. Při vypalování je třeba CD „uzavřít“, jinak mohou být stopy či sektory nečitelné. Uzavřít se někdy dá i dodatečně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pro vypálení toho disku použij program CDBurnerXP zde ke stažení https://cdbur­nerxp.se/

V něm zvolíš nové datové CD/DVD nahážeš tam ty jak píšeš „takzvané mp3“ lépe však soubory opus nebo oggVorbis, které jsou mnohem kvalitnější než už zastaralé mp3 při stejné velikosti. A takovýto datový disk vypálíš … pak už bude jen otázkou přehrávače zda si s formátem souborů poradí (nepoužívej převod do AudioCD, audiocd se zcela vyhni).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek