bolak

Když vytvořím obrázek ve windowsáckém malování, zapíšou se do něj nějaké informace?

…podobě jako třeba u fotografií z fotoaparátu? Třeba jméno uživatele který obrázek vytovřil, IP adresa počítače, a tak podobně?

Odpovědi
Human

Samozrejme, a informacie su ihned odosielane do vsetkych trojpismenkovych organizacii USA a vyhodnocovane.

A trochu vaznejsie: nic take sa neuklada do obrazkov z mspaint. A ani pri fotkach z fotoaparatu sa udaje takejto kategorie neukladaju, ale technicke udaje (EXIF) ako model fotoaparatu, jeho parametre, nastavenia pouzite pri foteni…

briketka10

a ják podobně ?? otázce tedy moc nerozumím jsem natvrdlá 😁

bolak

Když fotíš foťákem (digitálem) nebo mobilem nějaký photo, tak se do toho obrázku zapíšou různý informace, jako kdy byl vyfocenej, čím byl vyfocenej (model), případně i kde byl vyfocenej (GPS souřadnice) pokud má GPSku. Stejně tak když tiskneš něco na tiskárně, tak se tam přidaj takový značky, který identifikujou tiskárnu, a pokud bys třeba tiskla falešný peníze, tak policajti zjistěj co to bylo za model, který výrobce ho vyrobil, kterýmu obchodu ho prodal a z obchodu ho pak najdou podle faktury tebe, proto každýho padělatele-amatéra vždycky tak rychle dopadnou. No a mě zajímá, jestli je něco podobného i u vytváření obrázků ve windows.

briketka10

Když vyfotíš obrázek foťákem, tak do Windowsu se to myslím nenačte musíš tam všechna data dodatečně dopsat.