Avatar uživatele
bolak

Když vstoupí do vozovky děda o holi, vteřinu na to tam skočí červenej panďulák…

…a další vteřinu na to vstoupím do vozovky já, můžu být pokutován?

Totiž věc se má tak, že během jedné vteřiny já dědu dojdu, a už jsem před ním, tudíž pokud by byl na druhé straně přechodu přítomen policista, teoreticky by mohlo dojít k situaci, kdy on by mě pokutoval v době, kdy já už jsem dávno na chodíku a děda je stále na trase.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, johana 56, briketka10, Klára K. před 4102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Je to možné. Děda nic neporušil, ty ano.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

taky jsem tak šla a nic se
nestalo, ale s paní zároveň ☺

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Paragraf 74 Silničního zákona (361/2000 Sb.) hovoří jasně. Na světelný signál pro chodce „Stůj“ nesmíš vstupovat do vozovky. Rozsvítí-li se během přecházení na signál „Volno“ signál „Stůj“, smí chodec dokončit přecházení k světelnému signalizačnímu zařízení s tímto signálem. Takže je úpe jedno, že bys dědu předběhl, pokutu bys dostal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Šel jsi vteřinu na to, co klapla červená, není co řešit.
Zdraví tě dědvševěd, kterého smazali :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Když bude soudný, tak ne.

Takhle nějak podobně jsem přebíhala silnici a ani jsem si nevšimla, že hned vedle křižovatky stopujou cajti a akorát mi z okýnka pohrozili prstem…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

jsemtu
je už zas smazanej už si ani nepřečte
moji odpověď to je ale binec tady :(

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

cochee: takže některé naše paragrafy přece jen postrádají logiku? :)

Já že dneska se mi přesně tohle stalo, akorát ten poliš zrovna koukal jinam. Prostě vidím dědu na zebře, metr ode mě, takže si logicky říkám: „auto přece dědu srazit nemůže, když šel na zelenou, takže já můžu taky..“

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

jj, přesně tak. Logiku to mít nemusí, ale je to tam. To bys potom mohl dumat: Dědek už je tři metry od chodníku, předhoním ho ještě, nebo ne? 🙂

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

bolaku to je to samé, jako když těsně projede auto-pragovka a ty ve ferari-předjel jsem ho tak co :DDD

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Lucijej a opravdu to bylo tím prstem hrození? :DDDDDDD

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek