Michal Kole

Když vládá zase uvolnila zákoník práce pro zaměstnávání na dobu určitou,proč neřeší problém co mají lidi s hypotékami?

Když má někdo práci na dobu určitou tak má logicky problém u bank si např. vzít půjčku (nemyslím na dovču, ale třeba na pračku, ledničku,myčku,re­konstrukci bytu), nebo si vzít hypotéku na byt.

Pak lidi jdou za lichváři a problém je o to horší.
Doplňuji:
Právě o tom, mluvím, že s bankou lze v případě problému s placením najít nějaké „lepší“ řešení než s lichvářem a půjčují za lepších podmínek

Když banka nechce dát půjčku kvůli práci na dobu určitou, tak co má člověk dělat když něco nutně potřebuje (nemyslím tím dovču), ale třeba nutně nějakou větší opravu v bytě.

Lichváři půjčují jednoušeji a bez zbytečných obstrukcí, akorát ty důsledky jsou někdy horší.

Nejlepší odpověď
anonym

Člověk má rozum na to aby ho používal. Třeba proto aby domyslel důsledky svého konání do budoucnosti a zodpovědnost za svoje počiny.

Další odpovědi
Drap

A co to má společného. To vládu nezajímá, to je každého problém. Vláda potřebuje jenom vybrat daně, aby měla na prooz, svoje platy a aby bylo co rozkrást. Jinak se musí každý starat sám o sebe. Pokud se ti to nelíbí, dej se na politiku, dostaň se do vlády a můžeš to změnit.
Doplňuji:
V bance přece nesedí debilové, aby dávaly úvěr někomu, kdo nemůže splácet. To neni věcí banky, ale dlužníka. Kdo by za tebe chtěl platit dluhy ?

led

Človek má na vybranie z dvoch možností:
1 – môže si zobrať hypotéku
2 – NEMUSÍ si zobrať hypotéku
Pred rozhodnutím ktorú možnosť použije, VŽDY SI MUSÍ PREMYSLIEŤ, ČI MÁ (alebo bude mať) NA SPLATENIE, ak prespektívne nepočíta s touto možnosťou a zoberie si napriek tomu hypotéku je na ceste do záhuby. Je to každého osobné rozhodnutie a to už nie je záležitosť vlády.

Nikdy neskáč vyššie, než vládzeš doskočiť, lebo tvrdo dopadneš!
po vašom vodnom: Neplav ďalej, než pokiaľ vládzeš s dychom…

anonym

Protože to není problém vlády.KAŽDÝ MUSÍ BÝT ZODPOVĚDNÝ a nedělat si dluhy.Raději budu pár let šetřit na tu určitou věc a pak si ji koupím než si dělat dluhy v této nejisté době.Jenže mnoho lidí si tohleto neuvědomuje a ty dluhy si udělá.ALE TO JE NEZODPOVĚDNOST a k tomu nás (teda mě ne) vychovává tato kapitalistická společnost.Naši generaci vychoval socialismus a tam sice nebyly určité věci, ale než jsem je sehnal, tak jsem do té doby na ni ušetřil.Tohleto ti mladí neumějí a proto to takhle vypadá.
Doplňuji:
Po tvém doplnění doplňuji též.Žádná větší oprava není ze dne na den (vyjma přírodních katastrov), takže musím vědět, že chci to a to opravovat a tak na to šetřím.Odpustím si nový televizor, mobil atd.(zkusím vystačit se starou věcí dokud ještě funguje) a šetřím na tu opravu.Vím o čem mluvím, za svůj život jsem si musel odpustit hromadu věcí.Bydlím v rodinném domku a tam občas byla potřeba větší investice.A tak místo nové pračky (ledničky a jiných v tu chvíli nepotřebných věcí) jsem peníze investoval na opravu střechy nebo jinačích v tu chvíli potřebnějších věcí.A v tomto státě v tuto chvíli si musím odpustit i jiné věci, protože za komunistů jsem NIKDY NEBYL NEZAMĚSTNANÝ A NEPOTŘEBOVAL JSEM MÍT REZERVU JAK NA TU NEZAMĚSTNANOST, TAK NA DOKTORY.Jenže TOTO MLADÁ GENERACE NEUMÍ, rozlišovat co je přednější a co hned mít nemusím.

venkovan

Řeší – podnikatel který má půjčku na provoz a nemá v danou chvíli pro lidi práci, tak je může propustit, aby se mu nezvyšovala ztráta a mohl potom dále podnikat – přijmout lidi až zas zakázky získá.