Avatar uživatele
Zlatý

Když vládá zase uvolnila zákoník práce pro zaměstnávání na dobu určitou,proč neřeší problém co mají lidi s hypotékami?

Když má někdo práci na dobu určitou tak má logicky problém u bank si např. vzít půjčku (nemyslím na dovču, ale třeba na pračku, ledničku,myčku,rekonstrukci bytu), nebo si vzít hypotéku na byt.

Pak lidi jdou za lichváři a problém je o to horší.
Doplňuji:
Právě o tom, mluvím, že s bankou lze v případě problému s placením najít nějaké "lepší" řešení než s lichvářem a půjčují za lepších podmínek

Když banka nechce dát půjčku kvůli práci na dobu určitou, tak co má člověk dělat když něco nutně potřebuje (nemyslím tím dovču), ale třeba nutně nějakou větší opravu v bytě.

Lichváři půjčují jednoušeji a bez zbytečných obstrukcí, akorát ty důsledky jsou někdy horší.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Člověk má rozum na to aby ho používal. Třeba proto aby domyslel důsledky svého konání do budoucnosti a zodpovědnost za svoje počiny.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

A co to má společného. To vládu nezajímá, to je každého problém. Vláda potřebuje jenom vybrat daně, aby měla na prooz, svoje platy a aby bylo co rozkrást. Jinak se musí každý starat sám o sebe. Pokud se ti to nelíbí, dej se na politiku, dostaň se do vlády a můžeš to změnit.
Doplňuji:
V bance přece nesedí debilové, aby dávaly úvěr někomu, kdo nemůže splácet. To neni věcí banky, ale dlužníka. Kdo by za tebe chtěl platit dluhy ?


Avatar uživatele
Zlatý

Človek má na vybranie z dvoch možností:
1 - môže si zobrať hypotéku
2 - NEMUSÍ si zobrať hypotéku
Pred rozhodnutím ktorú možnosť použije, VŽDY SI MUSÍ PREMYSLIEŤ, ČI MÁ (alebo bude mať) NA SPLATENIE, ak prespektívne nepočíta s touto možnosťou a zoberie si napriek tomu hypotéku je na ceste do záhuby. Je to každého osobné rozhodnutie a to už nie je záležitosť vlády.

Nikdy neskáč vyššie, než vládzeš doskočiť, lebo tvrdo dopadneš!
po vašom vodnom: Neplav ďalej, než pokiaľ vládzeš s dychom...


Avatar uživatele

Protože to není problém vlády.KAŽDÝ MUSÍ BÝT ZODPOVĚDNÝ a nedělat si dluhy.Raději budu pár let šetřit na tu určitou věc a pak si ji koupím než si dělat dluhy v této nejisté době.Jenže mnoho lidí si tohleto neuvědomuje a ty dluhy si udělá.ALE TO JE NEZODPOVĚDNOST a k tomu nás (teda mě ne) vychovává tato kapitalistická společnost.Naši generaci vychoval socialismus a tam sice nebyly určité věci, ale než jsem je sehnal, tak jsem do té doby na ni ušetřil.Tohleto ti mladí neumějí a proto to takhle vypadá.
Doplňuji:
Po tvém doplnění doplňuji též.Žádná větší oprava není ze dne na den (vyjma přírodních katastrov), takže musím vědět, že chci to a to opravovat a tak na to šetřím.Odpustím si nový televizor, mobil atd.(zkusím vystačit se starou věcí dokud ještě funguje) a šetřím na tu opravu.Vím o čem mluvím, za svůj život jsem si musel odpustit hromadu věcí.Bydlím v rodinném domku a tam občas byla potřeba větší investice.A tak místo nové pračky (ledničky a jiných v tu chvíli nepotřebných věcí) jsem peníze investoval na opravu střechy nebo jinačích v tu chvíli potřebnějších věcí.A v tomto státě v tuto chvíli si musím odpustit i jiné věci, protože za komunistů jsem NIKDY NEBYL NEZAMĚSTNANÝ A NEPOTŘEBOVAL JSEM MÍT REZERVU JAK NA TU NEZAMĚSTNANOST, TAK NA DOKTORY.Jenže TOTO MLADÁ GENERACE NEUMÍ, rozlišovat co je přednější a co hned mít nemusím.


Avatar uživatele
Zlatý

Řeší - podnikatel který má půjčku na provoz a nemá v danou chvíli pro lidi práci, tak je může propustit, aby se mu nezvyšovala ztráta a mohl potom dále podnikat - přijmout lidi až zas zakázky získá.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5030
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2698
Zlatý briketka10 2425
Zlatý annas 2104
Zlatý quentos 1652
Zlatý iceT 1557
Zlatý marci1 1533
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1505

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.