_136

Když Velká Británie odešla z EU, jak to teď bude s řízením automobilu s evropským řidičský průkazem ve Velké Británii?

Bude nutné mít odted jen k řízení automobilu ve Velké Británii už jen britský řidičský průkaz, nebo bude stačit ten evropský řidičský průkaz, nebo je nutné si nechat vystavit mezinárodní řidičský průkaz dle Ženevské úmluvy? Diky za odpověď

Odpovědi
Arne1

Vzhledem k tomu, že ten jak píšeš „evropský“ řidičák je uznávaný i v mnoha zemích mimo EU (v Evropě snad s výjimkou Ukrajiny a Běloruska všude) tak by to nebylo logické.

Pepa25

EU řidičské průkazy budou dále uznávány. Viz odkaz:

Zdroj: https://www.gov­.uk/guidance/vi­siting-the-uk-as-an-eu-eea-or-swiss-citizen#driving-in-the-uk

Dochy

Pokud vím, pak běžný řidičský průkaz je platný mezinárodně pro turistické cesty. Něco jiného je pak profese řidiče. Tam ale konkrétní předpisy neznám. Až tuším při trvalém pobytu nad nějakou mez je nutné si zařídit místní nebo mezinárodní řidičák (pravidla se pak mohou lišit v jednotlivých zemích)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.