Bronzový

Když vám někdo řekne větu,to si budu pamatovat(myslí to negativně)znamená to že si to opravdu bude pamatovat?

Nebo jen kecá.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Nekecá. Je pak ale otázkou, jak dlouho si to bude pamatovat. Já si příkoří, která mi byla učiněna teda pamatuju vcelku velmi dobře a hooooodně dlouho. A už jsem psal i proč: Ponaučení pro časy pozdější je důležité pro neopakování vlastních chyb, byť by to byla víra někomu, kdo umí zklamat.

Další odpovědi:

Zlatý

V podstatě souhlasím s Edisonem. Nejhorší příkoří se zapomenout nedají, ty malé se zapomenout dají. To už je na mentalitě člověka a schopnosti odpouštět. Pak je tady ještě fakt, že lidská paměť je trochu selektivní a pozitivní zážitky si pamatuje líp a ty negativní rád zapomene. Ještě že to je tak, jinak bychom byli společností nevraživých ukřivděnců... nebo jsme?

Stříbrný

Ano, myslí to negativně. Rozhodně to není dobré znamení. Pokud by ale řekl: "Máš to u mě." tak to myslí pozitivně.

Zlatý

Jistě, že si to bude pamatovat, ale fakt záleží na tom, čeho/koho se příkoří týká.

Hej, víš kolikrát jsem si to už říkala a stejně jsem časem zapomněla? Vzpomenu si na po x letech a to už je pozdě něco řešit nebo připomínat.

Pokročilý

Jiste ze nekecá: vyrobil sis nového nepřítele.

Zlatý

Všechno si pamatuju! Negativní slova i zážitky.
...
Dotyčný Ti nelže.

Diskuze k otázce

Zlatý

ivzez

Rokio „pro změnu“ odúovídá na něco jiného, než se tazatel ptal.

Stříbrný

Edison

Rokio se pochopitelně hluboce plete. Dokonce nepochopil otázku, takže odpovídá nesmyslně a navíc na něco, na co se tazatel ani neptal.

Stříbrný

Rokio

Edison: Souhlasím s Edisonem. Zmýlil jsem se.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4152
Zlatý Kepler 1864
Zlatý Drap 1685
Zlatý quentos 1568
Zlatý mosoj 1515
Zlatý led 926
Zlatý marci1 920
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709
Zlatý ivzez 660

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.