jirka F

Když vám někdo řekne větu,to si budu pamatovat(myslí to negativně)znamená to že si to opravdu bude pamatovat?

Nebo jen kecá.

Nejlepší odpověď
Edison

Nekecá. Je pak ale otázkou, jak dlouho si to bude pamatovat. Já si příkoří, která mi byla učiněna teda pamatuju vcelku velmi dobře a hooooodně dlouho. A už jsem psal i proč: Ponaučení pro časy pozdější je důležité pro neopakování vlastních chyb, byť by to byla víra někomu, kdo umí zklamat.

Další odpovědi
Kepler

V podstatě souhlasím s Edisonem. Nejhorší příkoří se zapomenout nedají, ty malé se zapomenout dají. To už je na mentalitě člověka a schopnosti odpouštět. Pak je tady ještě fakt, že lidská paměť je trochu selektivní a pozitivní zážitky si pamatuje líp a ty negativní rád zapomene. Ještě že to je tak, jinak bychom byli společností nevraživých ukřivděnců… nebo jsme?

Rokio

Ano, myslí to negativně. Rozhodně to není dobré znamení. Pokud by ale řekl: „Máš to u mě.“ tak to myslí pozitivně.

iceT

Jistě, že si to bude pamatovat, ale fakt záleží na tom, čeho/koho se příkoří týká.

Hej, víš kolikrát jsem si to už říkala a stejně jsem časem zapomněla? Vzpomenu si na po x letech a to už je pozdě něco řešit nebo připomínat.

Ametyst

Jiste ze nekecá: vyrobil sis nového nepřítele.

briketka10

Všechno si pamatuju! Negativní slova i zážitky.

Dotyčný Ti nelže.

ivzez

Rokio „pro změnu“ odúovídá na něco jiného, než se tazatel ptal.

Edison

Rokio se pochopitelně hluboce plete. Dokonce nepochopil otázku, takže odpovídá nesmyslně a navíc na něco, na co se tazatel ani neptal.

Rokio

Edison: Souhlasím s Edisonem. Zmýlil jsem se.