Avatar uživatele
Complex

Když vám někdo leze krkem, tak jej radši sníte, nebo vyvrhnete ven?

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/12/08/20/30/grap­hic-3863938_1280.png

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Podle toho, jak právě chutná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Popravdě? Ani jedno, MNOHEM RADŠI ho nakopu rovnou do pozadí! (DOPORUČUJI, zkus a uvidíš, že mám pravdu!) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Podle toho kterym směrem leze. V zásadě vdžy proti směru jeho lezení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Musí to jít ven! 🙂
Leze mi ten nebo to (nejčastěji satanáš, rarach) krkem: Vyjadřujeme se tak o řadě nepříjemných věcí a občas i o lidech, kterým nejsme příznivě nakloněni. Vznik tohoto rčení musíme hledat v dobách, kdy se v našich zemích hojně pěstovalo zaříkávání a vymítání ďábla. Je až s podivem, kolik lidí trpělo tímto neduhem. Někteří byli uřknuti čarodějnicí, jiní propadli nějakému bludu, ale nás zajímají především případy, kdy občané zkonzumovali satanáše v některém druhu potravy. Nejčastěji rarach přebýval ve vepřovém mase a po pozření nic netušícím člověkem se začal projevovat tak, že z toho vznikalo veřejné pohoršení. Bylo nutno povolat duchovní osobu a ta se pokoušela rozličnými způsoby ďábla z těla vypudit. Nebylo to snadné, ale občas se to prý povedlo. Ďábel opouštěl svůj dočasný úkryt touž cestou, kterou do něho vnikl, to znamená, že musel být postiženým člověkem vydáven. To nikdy nešlo lehce. Ďáblovi se ven nechtělo, bránil se a vzpíral, při čemž se občas zašprajcoval v krku tak, že svého nedobrovolného hostitele málem udusil.
Zkrátka a dobře: když ďábel lezl krkem, dělal při tom takovou neplechu a takové nepříjemnosti, že se zasloužil o vznik rčení, jehož užíváme dodnes.
Informace byly čerpány z knihy:
Švandrlík Miloslav, Neprakta Jiří Winter: Proč se to říká, Nakladatelství Epocha, 2005, ISBN 80–86328–72–4
http://www.in­forama.cz/aktu­ality/proc_se_r­ika/12_leze_mi_to_krk­em.html

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Aliendrone, budeš první, komu se povede někoho nakopak když hp má v sobě (v krku). 😁

před 1861 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek