Vicky111

Když vám člověk ničí život a nevíte jak z toho ven?

OMLOUVÁM SE ZA PRAVOPIS
Před 2 roky mě nejlepší kamradka začela nenavidět kvůli klukovi který se ji líbil,ale já se líbila jemu.(usuzuji že to bylo od té doby).
Měla jsem spoustu přátel a zajemců (v tu dobu jsem si to neuvědomovala)­.A ona si to uvědomovala a já se nechala stáhnout na špatnou cestu.Začala mě brát na párty (alkohol,chla­pi…).Vím že to byla moje chyba že jsem se nechala ale myslela jsem si že je to kamradka.Pokaždé mě nechala opít a ona si ani nelokla.Pak mě začala fotit a dohazovat mi týpky v opilé stavu.Naštestí jsem to nikdy nenechala zajít někam dál.Ale od té doby jsem měla pocit že jsem ztratila samu sebe,byla jsem na sebe naštvana,nebxla jsem to ja a vsichni si me zacali pamatovat takhle.Ona mě v té chvili začela pomlouvat u lidí ktere ani neznam(hrozné věci).A s mou malou psychikou mě to sraželo vše k zemi.Začeli ji mít všichni rádi protože je zabavna a hlučná ale nikdo neviděl tu zlost co vidím já.Nikdy jsem ji to neoplatila,snažila jsem se věnovat sobě to co mě baví atd…Ale mám v povaze tendeci která chce byt vždy středem pozornosti.Začela jsem se zase snažit byt oblibena ale pusobila jsem strasne neprirozeněa už jsem sni neuměla komunikovat s lidma a přislo mi to i zbytecne.Prijde mi zbytecne aby vas vsichni meli radi ani to nejde staci mit par pravych pratel,ale jak rikam v moji povaze je opak.A proto mě děsně ničí pohled na ni.Přiznám si to ale nevím co s tím…Pripadam si mene cenna,nekomunikuju s lidmi,a ztratila jsem vsechny sve zaliby…Chtela bych myt vice silnou psychiku a vybodnout se na ni…ale nevim jak.
Vím že tohle není nějaka dívči poradna,ale pokud někdo taký má/měl v životě “hada”,tak bych byla rada kdyby jste se ozvali.

Nejlepší odpověď
ivzez

Vicky, nikdo nám nemůže kazit život, kazíme si ho sami tím,
že někomu dovolíme, aby nás nasměroval tam, kam chce.

Ale Vy jste to své „kamarádce“ značně usnadnila. Nenechávala Vás opít
ona, to Vy jste se dobrovolně nechávala opíjet → bez Vašeho přičinění by
se jí to nepodařilo. (To není výtka, jenom podnět k zamyšlení.)

Příště si lépe prověřujte lidi, kterým budete důvěřovat.

Další odpovědi
lota

Cesta ven je strašně jednoduchá: Vykašli se na ni, vykašli se na to, co teď dělá, jak ti ublížila. Najdi si jinou kamarádku, kamarády, ale základem je přestat řešit ji.

Lamalam

A na co ses chtěla vlastně zeptat? Zformuluj otázku do jedné, nejvýše dvou vět. Slohovou práci bude celou číst málokdo.

klumprt

Já z toho textu mám pocit, že by bylo nejlépe zajít do nějaké psychologické poradny. Možná že problém, který máte, nepochází od druhých osob, nýbrž přímo z vás.

RyuzakiKate

Nevím, kolik ti je, ale měla jsem taky špatnou kamarádku, trochu na podobný způsob. Ona starší, středem pozornosti a zájmu kluků, já šedá myš vzadu. Pila pivo, kouřila trávu i cigarety. Když jsem měla prvního kluka, najednou se ode mě odřízla. Jelikož jsem ji měla za vzor a vůbec všechno, tak mě to dost sebralo a nechápala jsem to.
Další kamarádka se ode mě odřízla, když jsem se rozešla s jedním klučinou a zároveň jejím kamarádem. Sice tomu předcházelo ještě něco jiného, ale podle mě by se to v pravém přátelství nemuselo stát a pokud by o mě stála, dalo se to vyříkat. Ani po mém urgování se tak nestalo. S ní odešla vlastně celá parta.
Nikdy jsem neměla žádnou „svoji“ partu, i když jsem po ní moc toužila. S novými kamarády mě vždycky seznámili až partneři.
Když se na to podívám s odstupem, jsem za to ráda, že jsem se odřízla od chození do hospod, opíjení se a celkově takového „podsvětí“. Nesmíš se bát odříznout od sebe lidi, kteří ti nedělají dobře a kvůli kterým se cítíš špatně. No, třeba tyhle dvě moje kamarádky byly obě hodně hubené a já se cejtila blbě a tlustě :))
Opravdová kamarádka tě vyslechne, podrží, podporuje a je k tobě upřímná. Já ve svých 23 letech mám takové kamarádky dvě a vídáme se sporadicky. S jinými se k tomu snažím dopracovávat, ale jsem už hodně opatrná. Ženský dokážou bejt fakt sviňácký…