agentpv

Když v AJ „She drives the Ford“ znamená, že ona řídí Ford, jak oznámím, že „Ona jede (veze se) Fordem“?

She drives by the Ford. She travel a Ford??

Nejlepší odpověď
quentos

Opět pozor na časy (pokud se jím veze právě teď, patřil by sem přítomný průběhový).
„Nejangličtěji“ by se to řešilo trpným rodem – she is driven (somewhere) in a Ford.
(Zde ale pozor, pokud by to bylo potřeba v přít. průběhovém čase, řeší se to pomocí „being“: She is being driven /somewhere/ in a Ford.)
Tím prvním z tvých návrhů ne, ale druhý z návrhů by po „učesání“ asi šel – she travelS (somewhere) IN a Ford. (V průběhovém "she is travelling /somewhere/ in a Ford.)