Angelique

Když uzavřeli Vinnetou a Old Shatterhand pokrevní bratrství, je možno jejich vztah také nazývati „Bratrstvo řezné rány“?

Pokud vstoupí do bratrstva i sestra, je společenství možno nadále stále nazývati bratrstvo?

Pokud vstoupí do sesterstva i bratr, je společenství možno nadále stále nazývati sesterstvo?

Co vznikne spojením bratrstva a sesterstva? Něco jako rodina?

Odpovědi
annas

Myslím si, že ne. Tito dva se stali jen pokrevní bratry, nešlo o žádný spolek atd.

V „Bratrství řezné rány“ jde o více aktivit. Cenobita Pinhead se stal ,vůdcem, Bratrstva řezné rány, s desítkami hřebíků v symetrických řadách na hlavě.

To vše se dovíte od režiséra, scénáristy, autora divadelních her, malíře, ale hlavně jednoho z nejgeniálnějších autorů temné literatury.Cliva Barkera.

" Barker přinesl nový obraz pekla, bez čertů a démonů, bez klasických propriet umírajícího hororu. Legendární Lemarchandova kostka, tajemný hlavolam, s utajenou Osudovou konfigurací se stal symbolem a fetišem statisíců Barkerových příznivců. Podobně jako postava Pinheada se zažrala hluboko do mozků lidí a uvízla čtenářova mozku a nedá mu šanci ani na chvíli zapomenout.

Velkého úspěchu autor dosáhl i na filmovém poli, kdy absolutně rozmetal klasický horor svým dílem Hellraiser, (ten je plný krve) který natočil podle své novely The Hellbound Heart. Podařilo se mu tak vybudovat nový styl hororu, založený na slabostech lidské duše, na její zvrácenosti a na relativitě touhy a rozkoše. Zcela nový a originální přístup k hororovému žánru z něj udělal hvězdu první kategorie."

http://www.dar­kart.cz/?page_id=250
Jeden z mnoho odkazů
http://hellra­iser.wikia.com/wi­ki/Pinhead