zjentek

Když už se čínský výrobek covid jednou objevil, tak už se teď bude pravidelně sezonně vracet v podobě pandemií?

Z jakýho důvodu doufáme, že zmizí brzy?

Máme důvod myslet si, že zmizí navždy? Jaký?

A máme si myslet, či spíše co nás vede k domněnce, že někdy vůbec zmizí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ne. Tentokrát šlo sice o původ z Číny, ale předchozí koronaviry typu Ebola, SARS, MERS byly z Afriky. Prý jich je dokonce sedm. Všechny definitivně zmizely (?) Stejně jako jiné historické nákazy jako mozková obrna, pravé neštovice, španělská chřipka, ptačí chřipka, šílené krávy, prasečí mor, černý mor atd. Vymýtit se dá leccos, jen lidská blbost ne. No a když se ten vir rozhodne zmutovat, tak jsme zase v pudeli a kdo ví, jestli ne někdy definitivně. No ale žádná nákaza nevyhladila lidstvo ani zvířata úplně, takže snad přežijeme. Asi samoregulační proces. Na čas si vydechne jen Země. To víš, že Čína poprvé snížila exhalace?

Další odpovědi
Alesh

Proč čínský výrobek?

zjentek

Nóóó Keplere, to je dost hustý, cos tam vypotil. (;(;(;

Byla už jakašik ta decka? D;

zjentek

Dal bych ti psalec, ale to už se i svini protiví… (;(;

zjentek

Alesh proč? Protože já věřím profesionálce paní MUDr. Pekové, je dosti přesvědčivá třeba zde>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=gG7oEmuVrH0

Ono se to bude teprve zjišťovat, svět se zajímá, to jen tak do ztracena snad nevyšumí, covid není nějaké čapí hnízdo! Ale nasrat čonga taky není dobrý );

Alesh

Na video koukat nebudu, je dlouhý 🙂 Ale předpokládám, že hovoří o tom, že je to „uměle“ vytvořený virus, je to tak? Pochybuju, že ale říká něco o tom, kdo ho vyrobil, je to tak? A to, že to byli Číňani si tedy myslíš ty?

zjentek

Jak tak koukám, tak bude nejlepší, když si video přeci jen pustíš. Paní Peková ti všechno toto jasně osvětlí. Je třeba taky trochu zapojit mozek a možná logiku, při poslechu. Ne vždy je dobré se slepě řídit stádními zákony a být z nich celoživotně tak doblblý, aby na jejich základě člověk časem i smýšlel jako předpis. Přece napřed mozek, potom předpis. Tak to bylo kdysi, když byl ještě jediný Bůh. Přehraj si ta její videa, abys nakonec nedopadl jak Kepler a měl taky Ebolu za koronavir. D;D;(;

Alesh

Ale mně to je buřt, tvrdíš něco na základě vyjádření člověka, který sice oboru rozumí, nicméně u vývoje toho viru nebyl, takže asi tak.

zjentek

Třeba prostě ze své praxe ví, že aby se tento covid vyvinul do svý nynější podoby, je potřeba zákrok člověka. Že to „přírodně“ prostě nejde. No a ve Wuchanu, tak, kde covid unikl, je pak ta laboratoř, kde na výzkumech koronavirů pracocvali. tak třeba já, prostý blb, víc argumentů nepotřebuji, protože mám nejnoduše nejraději, když se z jednoduchých věcí nedělají složité. Svět je už tak kvůli „složitým lidem (ani krok bez zákony, nařízení)“ hodně komplikovaný. Takže asi tak.

Ale jo, je zcela nutné v myšlence připustit, že covid se mezi nás dostal třeba i jiným, méně pravděpodobným způsobem. Věc to zkomplikuje, ovšem spravedlnosti bude učiněno za dost, za cenu dobré nálady viníka. A takhle to máš na světě furt- demokracie, diktát… jsme kvůli podobnýmu smýšlení v řiti nezávisle na zřízení. (;