Když už jsou letecké dny, tak existují třeba i letecké noci určené pro veřejnost?

Asi by o to nebyl takový zájem, ale třeba pro fandy letectví by takový přelet pod hvězdami mohl být zajímavý ne?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ano. V zahraničí se při různých leteckých dnech pořádají občas i noční ukázky. Nejde o žádnou akrobacii, ale pouze i nízké průlety s rozsvícenými světly. Viděla jsem to na Kemble airshow v Cotswoldu v Anglii. Létal tam Avro Vulcan rozsvícený jak vánoční stromeček, otevřená pumovnice svítila vevnitř červeně a do toho vystřeloval klamné světlice. Zajímavá a dost strašidelná podívaná.

Další odpovědi
gecco

No – nevím – hlavní atrakcí na leteckých dnech je předvádění letadel za letu a letecká akrobacie – a pokud by za noci letadla vlastně nebyla vidět, co by bylo předváděno???
😉
Zalítat si v noci (placené lety) veřejnost může stejnětak, jako ve dne.

Drap

Zajímavé určitě, ale zatím ještě nikoho nenapadlo něco podobného zorganizovat.