Avatar uživatele
Zlatý

Když už jsme u té diskriminace, proč nemají kuřáci nižší plat než nekuřáci?!

Vezměme si: takový běžný kuřák si např. dá hodinu co hodinu "pauzu na cigáro". Trvá-li každá taková 5 minut, každých 12 hodin pracuje o hodinu méně než nekuřák, odpracuje jich prakticky 11. Je tohle fér...? To mi přijde víc do nebe volající než platové rozdíly mezi pohlavími.
Doplňuji:
Nanifak: dělám lektora na jazykovce, mí kolegové-kuřáci tudíž chodí kouřit o přestávce mezi hodinami. Školy jsou ovšem asi tak jediným pracovištěm, kde se kuřákům poštěstí po každé hodině cca 10 minut pauza, proto mi vrtalo hlavou, jak je tomu jinde. Pokud je to ošetřeno tak, jak říkáte, tak v tom případě není problém

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

a proto si hned zapálím matika mi
nikdy nešla a do práce nechodím :)
Doplňuji:
a ještě to krafání u práce žejó
to je promarněnýho času :O))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

To proto, že jsou pro stát dojnou krávou.
Doplňuji:
Mimochodem, pracuji ve firmě, kde je zakázáno kouřit v celém objektu, ale není poznat, že by se zvýšila produktivita práce.


Avatar uživatele
Pokročilý

Můj bývalý zaměstnavatel (už jsem v důchodu), to má perfektně ošetřené. V celé budově včetně výrobních hal, které jsou rovněž hlídány kamerami se nesmí kouřit, kuřáci mají vyhrazený prostor s popelníkem venku, ale ven se dostanou jedině označením odchodu na zařízení, kde otisknou svůj palec a stisknou tlačítko odchod. Po chuťovce si zase "odpalcují" příchod. Vše je zaznamenáváno do počítače a kuřák musí být o to déle v práci. Takto se "odpalcovávají" i přestávky na svačinu a oběd. V této firmě již většina lidí nekouří a těch pár, co ano, to zvládnou během polední přestávky nebo místo svačiny. Zdá se to jako bauzerace, ale funguje to už hodně let.
Doplňuji:
A co se týče jinak zneužívání pracovní doby jako jsou soukromé e-maily a lítání po netu, tak to si snadno pohlídá také. Jakmile zjistí návštěvu stránky, která nesouvisí s náplní práce, je tato stránka zablokována. Nejeden počítač má nainstalován prográmek, který byl dříve určen k opravě PC na dálku, ale lze sledovat i co na monitoru zaměstnanec má. Vykecávání také není možné, širokoúhlé kamery vidí i "za roh" a dveře kanceláří jsou prosklené až na zem. Soukromník si ve firmě zaměstná jen tolik lidí, aby splnili úkoly a na víc už neměli čas. :) popíjení kafíčka mimo přestávku trpí dokud nevkročí do kanceláře. Neexistuje, aby dělník začínal směnu snídaní. Pracovní doba začíná v 6:00, 5:56 je již pozdní příchod a 14:04 je předčasný odchod. I minuta předčasného odchodu se musí v dalších dnech nahradit půl hodinou, protože 15 minut se neuznává jako přesčas.:)


Avatar uživatele

Myslím, pokud to neobtěžuje ostatní, že to je kapánek zanedbatzelné oproti vyřizování soukromých věci na pracovišti, maily, brouzdání na netu, nákupy aj.


Avatar uživatele
Stříbrný

protože nehoráznými daněmi na tabák zaplatí státu mnohem víc než nekuřáci..a mimo jiné, záleží jen a jen na zaměsnavateli, jestli je nechá kouřit jen tak, nebo to po nich chce nadpracovat...


Avatar uživatele

Quentos nevím, kde pracuješ, ale to, co popisuješ, není již několik let možné. Výrobní společnosti (v drtivé většině) zakázaly kouřit mimo stanovené pauzy, což vede k tomu, že kuřák si jde o pauze zakouřit a nekuřák si pokecá s kolegy v teple jídelny :-)


Avatar uživatele
Zlatý

quentosi
máte naprostou pravdu, jenže jste do své kalkulace nezapočítal u silných kuřáků ještě siestu po cigaretě cca 10 min. a po case opět přípravu / těšení se na další cigaretu, taky cca 10 - 15 minut!

A to je důvod, proč bych se já, jako zaměstnavatel dopouštěl diskriminace a kuřáka u sebe nezaměstnal.


Avatar uživatele
Bronzový

Proč není člověk placen podle výkonu.Pokud bych byl zaměstnavatel tak si raději nechám pracovníka který kouří,ale dělá než nekuřáka co se mu pracovat nechce.


Avatar uživatele

Ono to s tím kouřením na pracovišti je vůbec legrace. Potravinářské provozy, aby obstály nařízením EU, musely kouření zaměstnanců celkově "vyčlenit" mimo areál závodu. Takže například v MK Kunín skalní kuřáci stáli o přestávce na jídlo před vrátnicí a kouřili jako o duši. Na jídlo už jim čas nezbýval.
V Autopale měli za účelem kouření zřízené kuřárny. Jenže dostat se během směny k cigaretě, to nijak lehké nebylo. Vykouřit cigaretu za pět minut je heroický výkon. Jenom cesta do kuřárny a zpátky byla také minimálně o 5 minutách. Takže ty cigaretové prostoje by byly delší.
Kouřil i můj manžel. Zřejmě se mu u toho dobře přemýšlelo, ale soustředění na práci tam nebylo. Držet v jedné ruce cigaretku a ve druhé propisku a něco spočítat, to prostě dohromady nešlo. Nastupuje tady nejspíš syndrom "jednoho laloku mužského mozku", který mužům brání zaměřit se souběžně na více než jednu činnost. Nekuřák bez cigarety je nervozní a pracovní výkon tomu potom odpovídá. Pokud jde o úředníka, tak je potom lahůdka, když zpracovává výkazy nekuřák a podklady vyhotovuje kuřák.
Snad nejhorší bylo, když jsem si ještě za socialismu v módním saloně nechala ušít šaty. Některé švadleny kouřily. Takže to pokaždé končilo tak, že jsem si sice nechala něco ušít, ale první cesta ze salonu vedla buď do čistírny nebo k pračce.
Cigaretový kouř dokáže na dlouho "zasmradit" všechno, s čím přijde do styku.
Kdo chce kouřit, ať kouří. Máme přece demokracii. Ať tím ale neobtěžuje ostatní.
Pokud zaměstnavatelé ve světě kuřáky zaměstnávat odmítají, je tu asi reálný důvod, proč to dělají.


Avatar uživatele
Bronzový

Všem, co tady argumentujou tím, že platí státu daň za tabák a tudíž je to jako omlouvá, nemají 1.) se zaměstnavatelem pranic společnýho a klidně by jim mohl dávat plat za skutečně odpracovanej čas a ne za rauchpauzy
2.) z jakejch peněz si pak myslíte, že je hrazena vaše zdravotní péče! Zastávám militantní názor, že kuřák s respiračním onemocněním nemá nárok na bezplatnou zdravotní péči (hrazenou pojišťovnami), pokud kouřit nepřestane.
Doslova !perly sviním! Cigáro, pak pěkně kortikoid do plic z lékárny a z vesela takhle dál. Nic.
Doplňuji:
A ještě za 3) kde berete tu jistotu, ba přímo ten standard, podle kterýho kuřák po návratu z cigára sedne k práci a dělá. On, místo aby začal pracovat, si začne vyřizovat osobní mejly a telefonáty. To je pak další argument (vás kuřáků) doslova v čudu a pro zaměstnavatele doslova průs*er!!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Drap

Pokud chceme selektovat, tak se vždy důvody a opodstatnění najdou. Po kuřácích můžeme vzít obezní, po nich třeba ty, co nosí brýle, další by mohli být ti, co mají ploché nohy.....a další.

Avatar uživatele
Bronzový

Wang

Furt ten samej kolotoč výmluv!
Člověk s brejlema, s plochejma nohama a další mi nezasmraděj kabát od cigaretovýho kouře. To dokáže za pár vteřin jen kuřák!

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

Drap: ovšem ti, co nosí brýle, si je neodbíhají každou hodinu vyčistit a nepostávají s hadrem na brejle hodinu co hodinu pět minut venku ;{))>

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

... tedy, "není problém" - z hlediska nekuřáka, kuřáci ho asi mají ;{)>

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.