Filip84

Když uvidíte venku prázdnou flašku( láhev), kterou lze prodat, vezmete si jí?

Jdete se takhle projít večer, třeba se psem. Na autobusové zastávce vidíte flašku lahve, co je zálohována.
Jedete někam na kole, zastavíte, co já vím, třeba se vyvenčit, a tam je zálohovaná flaška lahve.
Nebo vyšší level: jdete s ženskou na ples / do divadla / na nóbl večeři. Oblek, na „tučňáka“, baba takové ty večerní šaty, frajerka nevídaná. Jdete takto potemnělou ulicí, pochmurný prosinec do toho, jedno s druhým, a tam: prázdná zálohovaná flaška lahve a nikde nikdo! Vezmete jí s sebou, abyste měli Kč 3.00?

Já osobě ne, a než jsem tuto otázku položil, tak jsem docela dlouho přemýšlel, kdy jsem naposledy vracel flašky lahve vůbec (protože pivo, co piju já, je buďto v plechu, nebo ve flaškách, ale jednorázových), a kdy, a jestli vůbec, jsem vracel nějakou flašku z ulice. Vracel, X let nazpátky, protože někde u cesty nechali vagabundi několik prázdných a poloprázdných flašek. Tak jsem to vylil, nechtěl jsem to nechávat v příkopu, naložil jsem to na kolo, no a potom v obchodě hodil do té díry, co je vedle automatu na vracení lahví pro nevratné lahve. A jedna, nebo dvě, ty flašky byly vratné, tak jsem je vrátil.

Jinak mi nepřipadá normální procházet se po venku, po městě, parkem, a hledat prázdné flašky lahve, přijde mi to až společensky na hraně, i když to, samozřejmě, může mít i jistý positivní přesah.

Je tu ještě někdo jiný, než Rokio I. Kauflandský, kdo to běžně dělá?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Ne, nepracuji jako popelář, takže mě odpadky nezajímají. Jediný moment, kdy sbírám odpadky, nastává v lese okolo chalupy, kde to dělám pro přírodu, ne pro Kč 3,– (kdyby se jednalo o lahev, šoupnu ji do skla, ne do výkupu)

Nikdy jsem lahve nevracel, stejný případ, jako tvůj – z vratných nepiju.

Další odpovědi
Rokio

Nejen to. Kromě hledání vratných lahví také vybírám mince z automatů a z vozíků. Rovněž se dívám na zem, jestli tam není nějaká mince.

Drap

Nerozumím sice termínu „flaška lahve“, ale běžně žádné vratné lahve nesbírám.

marci1

Rozhodně ne. Kdo ví, kdo ji držel ruce, mohl mít nějakou nemoc. Většinou je venku odkládají opilci, či bezdomovci, kteří se hrabou holýma rukama v kontejnerech. 😐
Nedávno se stalo, že u kontejneru stály 3 láhve šampaňského (plné, neotevřené). Možná si chtěl někdo nahrát video, jak si někdo láhve odnáší. 😄

elkon

Ne, nejsem somrák.

Malvína

Určitě ne. Ze země nic nesbírám. Něco jiného je účast při hromadném úklidu, který se pořádá ke Dni Země.
Sbírat odpad ze země mi přijde nedůstojné a ponižující. A za tři kačky mi to fakt nestojí.

Rocker

To se mám někam tahat s lahví kvůli 3 korunám?

Filip84

marci: A bylo to opravdu „šampaňské“, nebo to byl sekt? Protože stát tam tři flašky lahve Moet Chandon, teďka k tomu nějaký dobrý ročník, řekněme, bratru, flaška po Kč 5,000.00, to bys tam taky nechala ležet, nebo bys to vzala, a raději se pak celá vyprala a umyla, i s těmi flaškami lahve?

Jinak na to, co popisuješ, se dá vybavit:

Vždycky venku seskládáš polní sprchu, zatopíš, rozmícháš v bečce vodu s náplní dezaktivační AOS, pak si oblečeš ten mundůr, nasadíš masku, projdeš se po městě, posbíráš flašky lahve, a jak pregnantně připomněl Rokio I. Kauflandský, ochránce všech automatů, nezapomeneš se zastavit (takto umundurovaná, abys se nekontaminovala!) do Kauflandu, Tesca, Billy, Žabky, Jednoty, Albertu, Lidlu, Penny, a na všecky bensinové pumpy, prostě všude tam, kde mají automaty na Kaffee, a tak to tam zkontroluješ, jestli tam nenajdeš nějakou tu pětikorunu.

Pak se vším, co najdeš, dojdeš před barák, dezaktivuješ přesně v tomto pořadí:

  • flašky lahve,
  • nalezené mince,
  • ochranný oblek.

Pak se si sundáš plynovou masku, oblek, utřeš všecky ty, již absolutně zdravotně nezávadné flašky lahve a mince a potom, opět, přesně v tomto pořadí:

  • sundáš si ochrannou masku,
  • vysvlečeš si ochranný oblek,
  • uhasíš oheň v polní sprše,
  • uklidíš nalezené, dezaktivované, mince,
  • uklidíš nalezené, dezaktivované, flašky lahve,
  • uklidíš ochrannou masku,
  • uklidíš ochranný oblek,
  • vyliješ zbyvší dezaktivační směs do kanalisace,
  • uklidíš polní sprchu a bečku.

Pak můžeš na nalezené flašky lahve a mince sahat bez obav z nákazy.

Je to návod katholický, tedy, pro všecky vhodný, i pro autisty, jehovisty, mormony, Macíky, a je spáchán podle vzoru Let them eat cake (1999): „Víte, jak jedině psa zbavíte svrabu? Povaříte ho pět hodin. Pak už na něj můžete sahat bez obav z nákazy!“ „Akorát, že už si ani neštěkne.

Filip84

Drap: To je ze seriálu Hospoda, pan domácí, jak vyhrál ve Sportce dvě tisícovky a zapíjel skotskou whisky pívem, „protože to pije inteligent!“, a jak pak přišla ta jeho matka, za svobodna Makarenková & „není nad rodinnou výchovu“, tak jí něco o „flašce lahve“ říkal. Nebo to bylo, jak tam chlastal s tím „vetřelcem“? Vážně nevím, musím se na to někdy zase podívat, každopádně, je to odsud, na věčnou památku, počest, a tak vůbec a podobně!

Drap

Zde pokud to dokážeš, tak se vyjadřuj raději česky. Všichni nesledují podivné seriály a jak jsem si všiml, tak je zde i spousta jiných lidí, že ti nerozumí.

Filip84

Mravenec: Já nemám problém s tím, že je pivo, nebo cokoli jiného, ve vratné flašce lahve, akorát ty Marky, co kupuju já, tak v nich prostě nejsou. Kdysi jsem vracel flašky od limonády, takové té žluté, jenže ona pak přestala být dobrá, tak jsem jí přestal kupovat, a proto i vracet flašky lahve. Ale to už je víc, jak deset roků!

Mravenec

Já to mám tak, že pro mě je pohodlnější plech, nebo točené. Obecně ve skle nápoje nekupuji. 😁

Filip84

Mravenec: Ona ta limonáda ale, tehdy, v PETce nebyla, tak se jinak nedalo.

Mravenec

Tak to pak ano. 😊

Filip84

Rokio I. Kauflandský: Tady řešíme flašky lahve. Vybírání drobných z automatů, vozejků, a tak vůbec a podobně, budeme řešit samostatnou otázkou, neboj – dočkáš se!

Rokio

Filip84: 🙂

Filip84

elkon: Mně to, právě, taky přijde jako ryze somrácká záležitost, pro váguse, bezďáky, a tak vůbec a podobně. Pak se Rokio I. Kauflandský nemůže divit, že mu v a na Kauflandě říkají, že je „magor“!

cappuccino

Filip84: Mozna, ze je Rokio milionar. Tohle oni radi delaji. Mam souseda, milionare, a ten chodi vybirat do kontejneru vicka od zavarovacek, aby nemusel kupovat nove. Take vybira v supermarketech vyhozene baterie a zkouma, jestli jsou uplne prazdne, anebo jestli by z nich mohl jeste neco vymacknout. Vyjimecne najde i dobijeci. Ale jelikoz neumi anglicky ani francouzsky, nosi je je me, at mu to prelozim. Po 4tem pokusu jsem mu to napsala na papirek, ktery on stejne ztratil.
Tak se nenech mylit! Rokio nas mozna jeste prekvapi!!;-)

Filip84

cappuccino: Však ale o tom já ani na vteřinu nepochybuju! Proč si myslíš, že ho tituluju Rokio I. Kauflandský, pán z a na Znojmě, ochránce opuštěných lahví a patron všech automatů?

On to má promyšlené: posbírá flašky lahve a vybere drobné z automatů, tak si za den vydělá, třeba, i Kč 30.00. Nebo i Kč 50.00. Za to nakoupí Bitcoin. Ten investuje do Šmoulů, protože tam je úrok 0.001% per annum, tak to si za rok přijde tak na Kč 1,200.00, a to mu vynese Kč 1.20.

Teďka na Znojmě mají, v Šatově, tu zlatonosnou řeku. On to teda nikdo neví, ale Rokio I. Kauflandský ví, tak tam rejžuje to zlato, že mu to někdy za měsíc vynese i Kč 30.00, protože tam najde vyhozený placatý přístroj, a v tom je zlata, v průměru, za Kč 50.00.

Summa summarum za nějakých 500 – 1,000 let bude Rokio I. Kauflandský millionář. Ale dočká se!

cappuccino

Filip84: Proc ty nepises romany? Meli by ti tu udelat zvlastni kategorii:-)