bolak

Když uvidím choroš, můžu do něj mlátit pěstí o tý doby než ho urazím ze stromu?

Je na tom něco špatného?
Doplňuji:
No, jde o to že obyčejně houby a stromy žijou spolu v symbióze, takže když ukopnete houbu, tak strom přichází o přísun důležitých látek, ale třeba choroš je houba parazitická, krade stromu výživné látky a někdy to ten strom nezvládne až tak že uhyne, takže tím že mu jich pár vláknu až odpadne, tomu stromu snad pomůže né?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud bys to dělal na mé zahradě nebo v mém lese, možná bych ti to oplatil…
Doplňuji:
Ad Doplnění: tak třeba z tohoto – http://www.ohou­bach.cz/obraz­ky/galerie/3803_1­.JPG – si dělám vynikající řízky…
Že ty mně chceš připravit o oběd???
😁
___
Zdroj – http://www.ohou­bach.cz/obrazek/de­tail/2921/Siro­vec-zlutooranzovy/

Další odpovědi
quentos

na vlastní nebezpečí. Pak bude totiž uraženej a už s tebou v životě nepromluví.

mosoj

Záleží do kterého budeš bušit. Pokud by to byl troudnatec kopytovitý, tak ten tě nakopne.

anonym

Jak můžeš mít takové myšlenky,to mě zaráží,proč do něho hned mlátit pěstí?

zjentek

tak úplně pravda to není ..strom je napřed marod a pak přichází choroš, aby uspíšil ten proces rozkladu, takže když takříkajíc zabiješ bobra, strom tím nezachráníš. Zkrátka příroda už to má vymyšlený ..když budeš mít imunitní systém ok, tak na tebe taky žádný houby nepůjdou a naopak.
Za druhý, oni nežijou ani tak v symbióze, jako v mykorýži
Doplňuji:
viz google- mykorýže

beer

Pokud uvidíš na stromě houbu a začneš do ní mlátit dokud neupadne – takové jednání je poněkud podivné )) Pokud si někdo chce odnést houbu z nějakého důvodu domů, dělá to totiž šetrněji.
Stromu nijak neublížíš a v jeho prospěch to valný smysl rovněž nemá. Ve dřevě se musí delší dobu rozvíjet nejdříve mycelium a teprve ve fázi jeho mohutného vývinu, kdy je postižená část téměř mrtvá začínají se objevovat plodnice.
Násilným odstraněním dochází k tomu, že mycelium vytvoří opět plodnice nové a navíc osobně vidím i estetický efekt: na pozurážené houby i jizvy po nich je velmi smutný pohled..

Zdroj: Studium

Rafados

není na tom nic špatného tím jenom stromu pomůžeš. Ale ten choroš si neber domů přiroste ti k nábytku 😁

bolak

beer: takže jak zbavím strom choroše, když je to zlá houba?

bolak

Jugar: co já? ten choroš si začal, já se jen bránil..