Avatar uživatele
dust8

Když ticho léčí, tak proč se jej všichni tak bojí a pořád mají tendenci něco povídat či pouštět hudbu?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Drap, zjentek, Rokio, aliendrone před 1804 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

To vážně netuším, NIKDY jsem nechápal takový ten postup „pustím si muziku a začnu se učit“ apod. – vždy jsem bral ticho jako „luxus“, kterého je mi málo dopřáno (a to mám speciálně odhlučněnou ložnici)! Ale je fakt, že u mne všechny podněty nesouvisející s aktuálně vykonávanou činností beru jako rušivé s vyjímkou vlastního brumlání/broukání (když práce jde) či nadávání (když nejde). Zpívat se zpravidla neodvažuji, co kdyby mě někdo zaslechl, platil bych mu odškodné za zdrav. postižení do konce života! ;) :D :D

Jedné věci jsem si ale všiml – ti, kteří takto postupují obvykle nedosahují nějakých závratných výsledků. Možná to souvisí s nějakou kulturně-společenskou potřebou (nebýt sám, člověk je společenský tvor vzešlý ze skupiny/kolek­tivu/tlupy).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To si musí každý nastavit sám. Mám rád ticho, dobře se relaxuje a přemýšlí, když jer co nejméně rušivých podmětů, Hudbu pouštím velmi zřídka.
Neni nad procházku lesem, nejlépe brzy ráno, nebo v podvečer. Nikam nespěchat, jen se tak toulat a dívat se kolem sebe. To na sobě člověk přímo cítí blahodárnost ticha a samoty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Zřejmě proto, že žijeme v „akční“ době a jak jsem zaslechla od jednoho teenagera: „Ticho je smrt.“ Ne pro mě. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mozek je na neustálý zvuk a hluk zvyklý. Dokonce když se uzavřete do speciálně odhlučněné místnosti, kde stěny pohlcují veškeré odrazy váš mozek bude mít za chvíli tendenci nějaké zvuky slyšet přesto, že v místnosti žádné nejsou, například začnete velmi intenzivně slyšet vlastní tlukot srdce, proudění krve a podobně. Mozek je prostě zvyklý na nějaký „bílý šum“, a že ticho léčí je jen taková líbivá fráze, není to zrovna něco podloženého studiemi, co bychom měli brát doslovně 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek