Anonym*****

Když střední škola nabízí stipendium, jaké bych měla mít známky, abych na něj měla nárok?

Když střední škola nabízí stipendium,jaké bych měla mít známky? Aby jsem na něj měla nárok?

Záleží to na každé škole nebo je všude na středních školách nějaká hranice známek?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedla jste, který druh stupendia vám škola nabízí

Jiné to je na ssoukromých školách, výjimečně i na státních školách. Některé školy poskytují stipendia pro vybrané obory, třeba stipendia krajská atd.

Existují středoškolské stioendijní program pro studium v zahraničí.
http://www.nic­m.cz/stredoskol­ske-stipenijni-programy

Jinak a tipendijní program pro žáky s velmi dobrým prospěchem na jedné SŠ .

„Vždy po uzavřeném pololetí vyhodnotí vedení školy spolu se sociálními partnery úspěšné žáky a bude vypláceno prospěchové a stabilizační stipendium 200,– až 600,–Kč měsíčně “

Projděte si odkaz.
http://www.sko­lakraslice.cz/sti­pendium

--
Stipendijní řád na jiné škole

"Škola podporuje vzdělávání nadaných, sociálně znevýhodněných žáků/studentů a vytváří také podmínky pro ocenění jejich výjimečných aktivit. Jednou zforem této podpory je také finanční ocenění ve formě stipendií, odměn aj. Ředitel školy stanovuje tímto předpisem možnosti a pravidla pro jejich získání nebo odnětí

  1. sociální stipendium
  2. mimořádná odměna
  3. prospěchové stupendium atd.

O stipendium prospěchové, sociální a slevy na školném je třeba požádat."

http://www.spos­.cz/wp-content/upload­s/2015/10/p%C5%99%C3%A­Dloha-%C4%8D1_Stipen­dijn%C3%AD-%C5%99%C3%A1d.pdf

https://soustav-ostrava.cz/pro-uchazece/stipendia/

Hranice je stanovená do 2,00, ale také záleží na složení známek.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… co asi myslíš ??? … bude to všude stejný ??? … ani kdyby to bylo nařízení vlády, tak když dva dělají totéž, nejni to vždy totéž …

Palpatine

Z mých zkušeností dávají školy stipendia jen studentům s vyznamenáním. Jestli stačí mít pouze vyznamenání, třeba s nějakou tou dvojkou nebo musíš mít samé jedničky to nevím. Tohle nejspíše záleží na škole.

Drap

Musíš se informovat na konkrétní škole.

ivzez

Zjistíte to na stránkách škol, které stipendia nabízejí
(každá škola si může stanovit vlastní podmínky).