Kepler

Když staříček řekne, že je mu už 80, tak se tím chlubí, nebo si stěžuje?

A jak je to u stařenek?

Nejlepší odpověď
Edison

Pokud „už“ tak si stěžuje. Kdyby se chlubil, řekne „teprv“.

Další odpovědi
annas

Jak kdysi řekl Miloš Kopecký : "„Blbé není stáří, ale ty blbé kecy těch druhých o tom!“ — Miloš Kopecký

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-stari/?page=2

Stejně jako mládí odešlo, odejde i stáří, ale na ně už nebude možné vzpomínat. stárnutí je běh života, ale někdo stárnutí snáší těžko. Jediná výhoda stáří je, že člověk žije.

Jiný připustí, že má už osmdesát, přece věk je číslo. Ale uvědomuje si, že se třeba jeho spolužák tohoto věku nedožil.

Proto je lepší nechat vše osudu, co má být, to se stane Přece proti věku není léku…

aliendrone

Těžko říci, rozhodně to ale bude důvod, aby politici se mohli bít v prsa a kasat se tím, jak úžasně a skvěle se u nás o důchodce pečuje. ;) :D :D

led

Taky, čo povie „už mám x rokov“ je naozaj už starý,
my čo máme „ešte len x rokov“, sme ešte len mladí.

Ametyst

Nejspíš je mu líto, že už nezvládá to, co za mlada. Staří lidé jsou neradi na obtíž.

anonym

Já myslím, že je to podmíněno tím, že staří lidé chtějí být v sociálním kontaktu a zdůraznění věku může být symbolem zaujetí.

Pak záleží na člověku, zda to považuje za lichotivé nebo naopak. A u žen se to neříká :)

zjentek

Tak počkat… tak buďto je člověkovi 80 let, anebo je to staříček. Vyber si, ale neházej tady všechny automaticky do jednoho pytle, bo některá zažitá dogmata přinášejí „rychlou smrt“ a to je ŠPATNĚ!

paul1

Těžko říct. Asi podle situace. Já v tomhle věku jsem a nepřipadá mi že „už“, nebo „teprve“. Prostě je to tady a blbé je jen to, že to nějako strašně rychle uteklo. Ale za „staříčka“ se tedy v žádném případě nepovažuji. Tady je to jen o myšlení. Znám některé mladší lidi a o nich se to říct dá už teď.

mosoj

Já vím, ty se rád chlubíš, nicméně může jít o pouhé sdělení. Tak až začneš ojíždět deváté gumy tak se pochlub.

zjentek

@mosoj a když podobný postoj k dýlce zaujme kdekdo, tam nevim no… jeden může být v pohodě, ale… bude se KOMU chlubit?