Avatar uživatele
Kepler

Když staříček řekne, že je mu už 80, tak se tím chlubí, nebo si stěžuje?

A jak je to u stařenek?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, paul1, aliendrone, Edison, Ametyst před 1440 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Pokud „už“ tak si stěžuje. Kdyby se chlubil, řekne „teprv“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jak kdysi řekl Miloš Kopecký : "„Blbé není stáří, ale ty blbé kecy těch druhých o tom!“ — Miloš Kopecký

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-stari/?page=2

Stejně jako mládí odešlo, odejde i stáří, ale na ně už nebude možné vzpomínat. stárnutí je běh života, ale někdo stárnutí snáší těžko. Jediná výhoda stáří je, že člověk žije.

Jiný připustí, že má už osmdesát, přece věk je číslo. Ale uvědomuje si, že se třeba jeho spolužák tohoto věku nedožil.

Proto je lepší nechat vše osudu, co má být, to se stane Přece proti věku není léku…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Těžko říci, rozhodně to ale bude důvod, aby politici se mohli bít v prsa a kasat se tím, jak úžasně a skvěle se u nás o důchodce pečuje. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Taky, čo povie „už mám x rokov“ je naozaj už starý,
my čo máme „ešte len x rokov“, sme ešte len mladí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Nejspíš je mu líto, že už nezvládá to, co za mlada. Staří lidé jsou neradi na obtíž.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Já myslím, že je to podmíněno tím, že staří lidé chtějí být v sociálním kontaktu a zdůraznění věku může být symbolem zaujetí.

Pak záleží na člověku, zda to považuje za lichotivé nebo naopak. A u žen se to neříká :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak počkat… tak buďto je člověkovi 80 let, anebo je to staříček. Vyber si, ale neházej tady všechny automaticky do jednoho pytle, bo některá zažitá dogmata přinášejí „rychlou smrt“ a to je ŠPATNĚ!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Těžko říct. Asi podle situace. Já v tomhle věku jsem a nepřipadá mi že „už“, nebo „teprve“. Prostě je to tady a blbé je jen to, že to nějako strašně rychle uteklo. Ale za „staříčka“ se tedy v žádném případě nepovažuji. Tady je to jen o myšlení. Znám některé mladší lidi a o nich se to říct dá už teď.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já vím, ty se rád chlubíš, nicméně může jít o pouhé sdělení. Tak až začneš ojíždět deváté gumy tak se pochlub.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

@mosoj a když podobný postoj k dýlce zaujme kdekdo, tam nevim no… jeden může být v pohodě, ale… bude se KOMU chlubit?

před 1440 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek