jeffík

Když softwarově vypnu PC,zhasne počítač i monitor.Zůstavá něco zapnuto a napájeno?Neodpojit úplně od el.sítě?Dík!!

softwarové odpojení PC

Nejlepší odpověď
Hlada

Ve zdrojích PC i monitoru zůstávají zapnuté malé zdroje +5V, které slouží k nastartování hlavního zdroje. V podstatě režim Stand By známý od ostatních spotřebičů. Tyto zdroje mají trvalý odběr 3–15 W podle toho, kdy byly vyrobeny. Pokud se počítač nezapíná dálkově telefonem nebo LAN, nemá smysl jej nechávat připojený k síti. Nejlepší je mít všechno připojené přes zásuvkovou lištu s centrálním vypínačem.

Další odpovědi
Michal Kole

Softwarové vypnutí uvede počítač do jakésiho stantby režimu, aby šel zapnout např. dálkově po síti LAN.

Takže proud odebírá.