Avatar uživatele
zjentek

Když smíchám litr antifreezu do –30°C půl na půl s vodou, získám 2l antifreezu do –15°C?

před časem mě zajímalo, kolikaprocentní ocet mně vznikne, když litr toho klasickýho 8%ního smíchám půl na půl s vodou ..tak mě teď logicky zajímá ta nemrznoucí směs ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nikoliv, závislost teploty tuhnutí na koncentraci není lineární. Při ředění se řiď údaji na balení kapaliny.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Etylenglykol má nestandartní průběh bodu tuhnutí. Budeš se divit, ale nemrznoucí kapalina nenaředěná tuhne cca při –6 – 8 oC ! Jinak jak píše Emefej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

U octa ses ptal na koncentraci, nikoli na fyzikální vlastnosti…
😉
Podobně u „antifreezy“ – naředěním roztoku „půl na půl“ získáš poloviční koncentraci, ale:

  1. jen pokud budeš ředit stejným ´ředidlem´ (vodný roztok vodo, roztok v acetonu acetonem…)
  2. poloviční koncentrace nemusím mít ´poloviční´ vlastnosti

___
Každá nemrznoucí směs by měla na obalu mít údaje o vlastnostech po naředění (a čím ředit) – pokud nemá, napiš o jakou se jedná, kuknu se…
😉
Jen – pokud si pamatuju dobře – naředěním antifreezy stejným množstvím vody se směs stává prakticky spíše mrznoucí…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Řekl bych, že to pak už nebude nemrznoucí, protože ta voda prostě pod 0°C zmrzne. Možná se to ani nepromíchá, protože to bude mít trochu jinou hustotu, každopádně to stejně nebude už použitelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Uplne stejne, jako kdyz ja snim dva obedy a ty zadny, oba budeme najezeni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

u směsi vody dvou různých teplot by to snad platilo, tato látka však je moc chem. složitá tedy ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek