Avatar uživatele
icurusL

Když smažu soubor, co se s ním stane, kam „odejde“?

Teďka jsem odstraňoval nějaké soubory a zrazu mě toto napadlo? Zvláštní, že nikdy předtím jsem o tom neuvažoval.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

v momente „vymazania“ (a po vysypaní koša) je miesto, kde sú súbory uložené, označené ako voľné, samotné súbory nie sú vymazané. preto je možné niekedy i nechtiac zmazané súbory obnoviť.
časom sa toto miesto prepíše inými súbormi/dátami – vtedy je už súbor v nenávratne.

samozrejme existujú aplikácie (programy), ktoré súbory fyzicky prepíšu (teda nevymažú) tak, aby ich nebolo možné obnoviť.
podľa potreby sú súbory (miesto ich uloženia) prepisované i stovky či tisíckykrát – bežne sa tento proces nepoužíva, normálne človek nepoužíva tak „horľavé“ či citlivé dáta, aby ich musel spoľahlivo zničiť.

zhrnutie:
súbory sa nezmažú, miesto, kde sú uložené, je označené ako voľné.

😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Informace je,zdá se, nezničitelná.
Žádná mystika,ale přírodní zákony.
A jsme zase u Boha.
Někdy to vypadá,že Bůh je Informace.
Data.
Otázka by mohla znít – kdo,nebo co Tohle Všechno Vymyslelo?
A............­.....jedním kliknutím....­............spus­tilo..?
A jsme u Velkého Třesku.

http://www.vi­deacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/vsauce-kam-mizi-smazane-soubory

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Minas

Rád vidím svého druha, který uvažuje nad věcma, nad kterými ostatní nepřemýšlí.
Tuhle otázku si kladu také již dlouho, ale vždy mě něco napadlo a neměl jsem na to čas ti napsat. Celkově, vytvořit něco, třeba fotku a pak to vymazat je pro mě hrozně nepochopitelné, celkově si myslím že digitální věci jsou mimozemská technologie. Ach ten náš konspirační koutek. Zajímalo by mě jestli vůbec Bill Gates ví kam ty soubory jdou, do jiné planety kde jsou věechny naše data, naše kreativita ? Omlouvám se, ale nevím kam jdou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JeRRyi88

Zajímavá otázka taky jsem nad tím jednou přemýšlel.
Jen ti dám radu co jsem slyšel. Když takhle promazáváš složky tak je prý dobrý projet to vše ještě programem Ccleaner. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

odejde do křemíkového nebe ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Minas

arygnoc: když jsou tedy soubory „volné“ jaktože se uvolní místo na další soubory ?

před 3204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Awe

Odejdou do křemíkového nebe spolu s robotama,kal­kulačkama,tou­stovačů, fénu na vlasy je to místo posledního odpočinku

před 3204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

to je celý ten fígeľ – miesto, ktoré súbory zaberajú, sa označí ako voľné. ak tam bolo napr. video veľké 10 gb, tak sa miesto o veľkosti 10 gb označí ako voľné a je k dispozíciu pre zápis napr. ďalšieho videa.

počítač stále nekontroluje voľné miesto na disku, k tomuto miestu pristupuje pomocou tzv. fat tabuľky, kde má informácie, ktoré miesto je voľné – nemusí ho hľadať.
v tejto fat tabuľke (file allocation table) si zaznamenáva, kde je koľko miesta k dispozícii, aby každýkrát nemusel voľne miesto hľadať.

😉

před 3204 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Minas

By mě tedy v životě nenapadlo, jak říkám ach ta mimozemský technologie

před 3204 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek