Barbarka

Kdyz si umyju ruce uzitkovou vodou a utru je do sucha, zustanou mi na nich pripadne bakterie z vody?

Kdybych si teoreticky takovou vodou umyla prsa kdyz kojim, pripadne bych v takove vode umyla hracky miminka, je to pro miminko bezpecne, kdyz je dosucha utru? Dekuji.

Odpovědi
iamtheiam

Bezpečné to rozhodně není. Nedostupnost pitné vody je nejčastější příčinou smrti v zemích třetího světa. Vás by doktoři nejspíš zachránili, ale třeba krvácivý zánět střeva může být pro kojence smrtelný.

zjentek

Přílišná, přehnaná hygiena, sterilita… Zároveň se výrazně zvyšuje také riziko, že se miminko stane alergickým, což se může projevit prakticky kdykoli později a jedinci hrozí pokažený celý život. Říkejme tomu STERILNÍ život, ten nikde jinde než u člověka nevidíme. Může být velmi dlouhý a pokakaný, nebo něco málo kratší, plný vitality. Na výběr má každý z nás. Pro správný vývoj dítěte je nutné poradit se s VLASTNÍM ZDRAVÝM MOZKEM již dnes.