Boy 13

Když si přenesu stávající telefonní číslo k novému operátorovi, budu mít od něho novou SIM kartu?

co se stane se stávající SIM kartou, bude po přenosu pořád aktivní (dovolám se z ní) nebo si musím obstarat od nového operátora novou SIM kartu ? Díky.

Nejlepší odpověď
Schluker

Pri prevodu cisla k jinemu operatorovi dojde i k fyzicke vymene SIM. Novou SIM dostanete pravdepodobne pri podpisu smlouvy. O terminu jejiho aktivovani vas bude operator informovat. Po jeji aktivaci stara SIM samozrejme prestane fungovat. Podotykam, ze nova SIM bude zdarma.

Další odpovědi
Arne1

To jsou bláboly…
SIM karta je personalizovaná pro konkrétního operátora. Teoreticky by sice mohla být „univerzální“, ale pro některé funkce (SMS, MMS, Internet) jsou zapotřebí specifické vlastnosti. Takže při změně operátora se opravdu změní i SIM karta. Přechod se uskutečňuje většinou kolem půlnoci – jeden den funguje stará a druhý den ráno už ta nová. Ta stará už pak není k ničemu (možná by se mohla použít pro jiného uživatele u starého operátora, ale nemá to smysl – alespoˇn u nás jsou SIM karty zdarma).
Mimochodem, operátor si dává na SIM kartu alespoň miniaturní logo, to aby se poznalo pro kterého operátora to je.
A na doplnění – v sítích GSM NENÍ na SIM kartě nahrané číslo, to číslo se k SIM kartě přiřazuje až v datatbázi operátora.

led

Pri zmene operátora, ostáva staré číslo, mení sa len SIM karta. Pracovník operátora vám na požiadanie prehodí vaše dáta tlf. čísla na novú SIM kartu. Pokiaľ sú sms a tlf. čísla v pamäti telefónu, niet čo riešiť.
Doporučujem vám pred zmenou operátora použiť bezplatný počítačový program na prenos dát z tlf. do pc napríklad https://www.slu­necnice.cz/in­ternet-a-komunikace/sprava-mobilniho-telefonu/

Hufnágl

Ne, zůstane ti ta stávající. Ty měníš operátora, ale ne číslo.

JájsemRaibek

Ano, původní číslo ti nahraje na SIM kartu.