pizlicka

kdyz si manzel,s kterym neziji v jedne domacnosti vezme pujcku,lze to zjistit?

prosím vás pěkně,pokud s manželem nežiji ve spolecne domacnosti,dozvim se od blízkých pratel,ze si vzal půjčku,lze zjistit nejakym zpusobem,u jake uverove spolecnosti si ji vzal???p.s.MOC VAM VSEM DEKUJI ZA VASE ODPOVEDI,ZATIM JSTE MI MOC V PŘEDEŠLICH OTAZKACH POMOHLI.DĚKUJU!!
Doplňuji:
barbakane,moc dekuji,toto ja vim,ale on taji od jake spolecnosti si ji vzal,a ja prave nevim,kam mam dopis s vyjadrenim nesouhlasu s ujckou poslat.tak se ptam,jak mam zjistit,OD KOHO SI JI VZAL.jinak díky bohu za tyto zákony od r.2014

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, zjištíš to, až dostaneš obsílku.
Ne, dělám si srandu. I na to je v zákoně pamatováno. přečti si info v odkaze.
Doplňuji:
V tom případě bych se obrátil na SOLUS.
https://www.so­lus.cz/

Zdroj: http://bezplat­napravniporad­na.cz/online-zdarma/rodinne-pravo/spolecne-jmeni-manzelu/19430-spolecne-jmeni-manzelu-a-vliv-pujcky-jednoho-z-manzelu-bez-souhlasu-druheho.html

Další odpovědi
anonym

V první řadě se co nejdřív rozveďte,ať to není ještě drsnější a pak spočítej rány,co už?
Pořád se jenom nějak fixujete a svoje mindráky házíte spolu na zeď,máš ho vyšplíchat pepřákem,natankovat ho boxerem a skopat ho botama s ocelovkou,když tě dlouhodobě vydírá,tobě ještě z toho neruplo v kouli?Nějakou půjčkou furt,udělej tomu rázný konec,hm?

da ny

Dlouhodobě zde pokládáte otázky podobného typu. Vždy řešíte „finanční problém“ s manželem (pronájem v domě, smlouvu, poplatky, i fin. pomoc – z vaší strany, jeho případný nárok na dávky státní podpory … atp.) ⇒ stres a obavy.
Rozvod (viz. Čeněk Modrý) může být zřejmě nejrozumnějším řešením, ať je Vaše odloučení skutečné nebo účelové.
Vzájemné vyživovací povinnosti v případě nouze sice zcela už neuniknete, ale někdy je třeba mezi 2 zly, zvolit to menší. Zatím vše co každý z Vás „má“ (?majetkové vypořádání?), je zřejmě společné..... dluhy určitě, pokud již není jinak právně vyřešeno ;).

pizlicka

DANNY chápu,ze se ti to zda poněkud neduveryhodne.dam ti odpověď.ano,e­motivne to tu resim dlouho.cele roky tvrdil,ze dluhy jsou kvůli me.mel rok na to,to dokázat.ten rok jsme zili oddelene,nedaval mi ani korunu,a vis co mezitím udelal?vzal si půjčku 150tisic,plus uroky se rovna 220tisic!po roce priselat vezmu,ja nepracujici(on castecny duchod6tisic,plus je OSVČ) 300tisic,ktere jsem dostala darem,a koupim dům s tim,ze mi bude davat najem,a az se mi uspory vrati,protoze chape,ze se lecim a nepracuji,pak dům budu spravovat.toto s recmi dodrzoval čtyři mesice,pak mi daval min a min,a ted havaroval,auto nepojizdne.ja mu rekla,at mi nedava nic,jen něco malo na obživu a at si nasetri a koupi si auto.a vis co?sbalil se,z domu odesel,me nechal z domem na krku,a potaji si vzal půjčku.az se mi ukazalo,ze vinikem v neustálých pujckach nejsem ja,podala jsem zadost o rozvod.nečti jen rozumem,premys­lej,covek jedna dýl,protoze v to ma emoce.

da ny

Člověk na důvěru a ochotu bohužel často (velmi)doplácí :(
Člověk s někým žije 5, 10, 20 let a stejně ho nikdy dostatečně nezná…, nemůže předvídat, jak bude v zátěžových životních aj. situacích reagovat.
Pracuji ve zdravotnictví , zde se lidé často svěřují se svými životními příběhy a osudy…
Nesla jsem na bedrech zodpovědnost za sebe a 2 dcery a tak musely city a emoce jít stranou :) – zejména v rámci zachování vlastního zdraví i budoucnosti dětí.
Zvlášť v dnešní době s ohledem na zákony je třeba jednat (hlavně získat včas dostupné informace a jednat „rozumem“), pomoci v rámci emocí /citů mohu pak/průběžně vždy (což děláme nyní i vzájemně).
„Včasný“ rozvod by Vás ušetřil mnoha starostí a stresů.
Přeji především mnoho zdraví a štěstí, též zdárné dořešení Vaší situace. D.

pizlicka

mam zvlastni povahu,nikdy nevěřím mužům danny.ale jedinému,svému muži,kterého znam 23let jsem věřila.postoj srdce lidí se neskutečně mění.fakt je,ze jsem hodne věcí také pokazila,mi oba,ale zapracovala jsem na sobe,zacla byt konečně obětavá,a otočilo se to.asi jsem začla pozdě a srdce druhého se zatvrdilo.ale jsem rada,i při hmotné ztrátě,ze jsem se nerozvedla dříve,protože bych žila v tom,že jsem viníkem já.ale vím,ze jsem to tu rozebírala dva a půl roku.

anonym

Je možné poslat odpověď na žádost o výpis třetí osobě?

Výpis vždy adresujeme na osobu, jejíž osobní údaje jsou ve výpise uvedeny. Výpis Vám zašleme na jakoukoliv kontaktní adresu v rámci České republiky. V případě, že požadujete zaslání třetí osobě, pak tato osoba musí být k tomuto úkonu zplnomocněna. Plná moc musí být opatřena úředně ověřeným podpisem zmocnitele i zmocněnce.

pizlicka

je to na houby,vcera jsem podala zadost o rozvod a on me o par dni predbehl a vzal půjčku,a nevytahnu z nej,od jake spolecnosti,abych se mohla bránit.

Hlada

V ČR neexistuje žádný centrální registr dlužníků. V SOLUSu je jen nepatrná část. Je ale jasné, že tento případ je v zákoně dostatečně ošetřený, takže manžel nemůže v případném sporu uspět.

pizlicka

také to tak cítím.

anonym

… ale pochybuji, že ti manžel dá zplnomocnění.

pizlicka

nojo,ale o ty vypisy u SOLUSU muze požádat pry jen dluznik