fandosaurus

Když si koupím sluneční brýle,zasadí my do nich v optice dioptrie

Ahoj chtěl bych se zeptat mám vyhlýdlé pěkné raybeny bohužel kvůli silným dioptriim (6) je nemůžu nosit když si je koupím a zanesu do optiky, vyndá my z nich nějak ty černý skla a dá my tam ty dioptrický nebo to nejde děkuju za odpověd

Nejlepší odpověď
A.d.a.m.

Odpověď na tvoji otázku zní „jak do kterých rámečků“. Možnost vsazení dioptrických skel do rámečků slunečních brýlí nijak nesouvisí s tím, jak kvalitní sluneční brýle jsou.

Záleží to jen a pouze na tvaru slunečních brýlí, resp. na tvaru tmavých skel v nich. Velmi často jsou tvarována tak, že je nelze nahradit dioptickými skly, aniž by nedošlo k negativní úpravě jejich optických vlastností.

Nejjednodušší bude, když se zeptáš v optice. Nebo ještě lépe v několika optikách. Běžně se to totiž nedělá.

Další odpovědi
marci1

Do kvalitních slunečních brýlí lze zasadit dioptrická skla.
http://www.omega-optix.cz/Produk­ty/Cocky/Slunec­ni-cocky.aspx#.U­cYTVZx_Tws

anonym

A co takhle heliová skla, tzn. že skla samy ztmavnou na slunci. Prostě dioptrický heliová skla. Ceny si zjisti ve svém místě bydlišti.