El dejvo

Kdyz si koupím např mobil přes internet…Budu od toho mít u záruku..

Odpovědi
anonym

Pokud koupíš mobil se zárukou, budeš mít záruku.
Pokud koupíš mobil bez záruky, záruku mít nebudeš.
Na co se to ptáš??
😉

Lamalam

Záleží na tom, od koho ho koupíš. Pokud bude nový z obchodu, tak záruku dostaneš.

Pokud koupis v cesku uplne novej mobil tak musis dostat 2 roky zaruku.
V zahranici ve vetsine pripadu zaruka jen jeden rok.
U pouziteho zbozi se zaruka davat nemusi, ale vetsinou prodavajici davaji zarucak co dostali pri koupi, takze z rok staryho mobilu dostanes jen 1 rok zaruku.

mata_CZ

Záruku určuje zákon a ten určuje to,že prodejce ti na všechny věci mimo těch co se jí:) musí dát záruku 2 roky:) Ale samodřejmě prodejce může dát i víc let záruku,třeba v elelktru u nás dřív měli záruku 6 let na pračku:) A prodejce aut může dát na auto třeba 15 let ale může i 2 roky:)