bolak

Když si já jako zákazník koupím z nějakého obchodu přes internet zboží, a pak ho vrátím do 14 dnů bez udání důvodu…

…má ten obchod taky právo ho vrátit do 14 dnů bez udání důvodu dodavateli, a nebo už si ho musí nechat a čekat jestli si ho náhodou neobjedná někdo další? A co když je to zboží za desítky tisíc, a nikdo si ho nikdo neobjedná až do vypršení data spotřeby?

Nejlepší odpověď
anonym

Právo vrátit zboží bez udání důvodu… je zakotveno v Občanském zákoníku (jako ochrana ´spotřebitele´).
Podle Obchodního zákoníku takové právo odběratel (firma) nemá – tedy jde o riziko obchodníka.