Boy 13

Když si dám SIM kartu do nového mobilu, pomůže to?

Kdyby mi třeba někdo zaviroval mobil pres podvodnou stránku a odposlouchával by telefonní hovory měl přístup k fotkám videím SMS tak pomohlo by že bych si koupil nový mobil a dál tam tu samou SIM kartu? Nemohl by nadále mít přístup k videím fotografiím a odposlouchávat hovory i v tom novým mobilu ? A kdybych se snažil zachránit z toho zavirovaneho PC data tak nepřenesl by se tím že bych si přenesl do PC fotky videa i ten vir? Díky.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… nejhorší smrt je z vyděšení …
… přestaň být paranoidní …

Další odpovědi
Gonfaloniér

Proč by tě někdo odposlouchával a zaviroval ti kvůli tomu mobil? Znáš nějaké státní tajemství, jsi něčím důležitý, staráš se o bezpečnost nebo jaderné zbraně, závisí osud lidstva v tvých rukou? Nebo jsi jen paranoik? :DD
Výměná SIM karty by asi nepomohla, pokud by tam byl virus, tak už by byl v mobilu, tedy v OS nebo tam někde. Možná by záleželo, co přesně by z toho mobilu „napadli.“ Technický typ nejsem, takže je to jen můj subjektivní názor.
Neřeš kraviny.Když si tak podezřívavý, tak se toho mobilu zbav a žádný nepoužívej. Radši bez něj než žít v neustálém strachu. ;)
Určitě ti napdali mocil i PC i tvoji známí tě odposlouchávají a donášejí. Možná máš doma i štěnice a skryté kamery, kterými tě sledují. :DD

Drap

Co by kdyby jsou jen spekuace a zbytečné starosti. Co by měl kdo z toho, kdyby tě odposlouchával?

aliendrone

Nejsem si jistý, zda-li u nejnovějších SIMek nelze něco takového provést. Pravděpodobnost VELMI nízká, každopádně úroveň takového hacku by byla EXTRÉMNĚ vysoká. V naprosté většině případů ke spolehlivé likvidaci „bubáků“ postačí resetovat mobil do továrního nastavení. (Přijdeš tím o všechna data!)

Přenosem dat mezi zařízeními si ale MŮŽEŠ virus přenést. (a to bohuželi i u multimediálních souborů), nebudu ti to ZNOVU vysvětlovat (za jakých okolností, ono to není snadné), protože se ptáš pořád dokola. :(

Má rada zní – na případný „odposlech“ se vykašli. Mysli ale na to, že cokoliv žbleptáš, píšeš či posíláš (a to nejen přímo do mobilu, ale i v jeho BLÍZKOSTI!) MŮŽE být zachyceno, takže si nepouštěj moc „hubu na špacír“, no.

Pokud používáš mobilní bankovnictví, měj vyhrazen jeden mobil VÝHRADNĚ pro tuto činnost. Měl by to být mobil s „čistým Androidem“ (aktualizovaný!), tedy bez nadstaveb od různých výrobců (jako např. Xiaomi MIUI apod.) a neinstaluj na něj dodatečně ŽÁDNÉ appky, nesurfuj, nepoužívej messengery atd., prostě používej JEN na to bankovnictví! Tím bys měl být dostatečně v pohodě, protože na rozdíl od fotografií tvého vovíska či tvých oblíbených pornostránek PRACHY jsou to, co případné hajzlíky ZAJÍMÁ! ;) :D :D

elkon

Paranoia, kdo by byl na tebe zvědavej. Nepřeháněj to, jestli máš viry v telefonu, tak si za to můžeš sám.

mosoj

Zahoď mobil a používej čmoudíky a tamtamy. Bezpečná by také byla morseovka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.