Kdyz si budu chtit pujcit v knihovne takove ty cestopisne brozurky – Marco Polo na 3,5 mesice , vyhovi mi. ? A kdyz ne ,

jaka mi pak hrozi pokuta.? ( Nebudu mit moznost vratit drive ). -iv-

Nejlepší odpověď
Lucijej

V knihovnách, do kterých chodím já, je to tak, že knihy půjčují na jeden měsíc s možností si to 3× prodloužit, pokud si je někdo jiný nezamluví. Po uplynutí výpůjční doby se druhý den odesílá 1. upmínka s pokutou 10Kč za knihu, po dalších deseti dnech se odesílá druhá upomínka s pokutou 50 Kč za kus a po dalších deseti dnech už to snad nějaká ta předsoudní úpomínka…

Koukni se na stránky přímo tvojí knihovny nebo se zkus domluvit s knihovnicí.

Další odpovědi
WeeBear

Jak již psala Lucijej, tak to funguje i u nás.

Kniha se (budu mluvit za naši knihovnu) u nás dá půjčit na 30 dní, ale pak ji musíme přinést, pípne nám vrácení a znovu půjčení a během dvou minut odcházíme s knihou zpátky domů, takhle se to dá opakovat až 3×.

Pokud ale nebudeš možnost vrátit je dříve, než za tři a půl měsíce, tak si je nech okopírovat, pokud jsou to tenčí brožurky, ušetříš víc, než na pokutách. 🙂