bolak

Když se volil Největší Čech, tak jaký tam byly podmínky?

Já sem nikde žádnou zmíňku o nějakým omezení nenašel, ale pokud mohl bejt volenej úplně kdokoliv, tak mně připadá že to bylo dost nedomyšlený, když bylo možný hlasovat pto někoho kdo ještě žije, protože bejt to rok předtím, tak to vyhrála třeba aneta langerová…

Neměla to bejt bejt náhodou objektviní soutěž? jak se moch umístit na nějakým 13. místě třeba takovej Karl Gott? Dyť je to nesmysl…to jako že umí zahulákat dvoučárkovaný c? No to toho teda dokázal…

Prosím poučte mě, nějak mi to tenkrát celý uniklo, tadycta záležitost.

Nejlepší odpověď
annas

Jedinou podmínkou bylo, že se má vybrat "největší osobnost naší historie i současnosti“, definovaná jako „kdokoliv, kdo se narodil, žil nebo působil na území Čech, Moravy a Slezska, a kdo se zasloužil o společenství žijící na tomto území a významně ovlivnil jeho život“.

Bylo vidět, že jsem nebyli na takové ankety zvyklí a její úroveň odpovídala často také velice nízkému historickému vědomí účastníků ankety. Nakonec to všechno nedopadlo tak nejhůře. Málokdo si uvědomil, že by mělo jít o jedince, který byl uznávaný neejn u nás doba, ale i ve světovém měřítku.

Něco k soutěži v odkazu.

http://kultura­.idnes.cz/nej­vetsi-cech-jara-cimrman-dcl-/show_aktual.as­px?c=A050201_211139_do­maci_sas

Jako jediní v Evropě Češi mezi největší osobnosti zařadili neexistující postavu – nejgeniálnějšího představitele českého národa Járu Cimrmana.

Jára Cimrman však není jedinou neexistující postavou, která byla ze soutěže Největší Čech vyřazena. Lidé v hlasování nezapomněli například ani na pohádkové bytosti. Mezi nominovanými se tak objevili Rumcajs, Králíci z klobouku, Maxipes Fík, Rákosníček, Krteček či Večerníček, dále také Rychlé šípy, Švejk nebo kněžna Libuše.

Další odpovědi
Alesh

Tak já tě tedy poučím. 🙂 Nesmíš tyhle TV soutěže tak žrát. Smyslem není být objektivní, ale vytahat z lidí co nejvíc peněz za sms apod. Tato anketa byla podobně dementně koncipována jako třeba soutěž o komedii století. Výsledky pak hovořily samy za sebe. Jak mohl jasně největší Čech všech dob TGM skončit druhý, to mi hlava nebere. Svědčí to o demenci hlasujících, kteří za největšího Čecha považovali Němce Karla IV. 🙂

Mc Merkurion

pro Alesh: Karel IV byl po matce přemyslovec

Alesh

Pro mě je to Němčour 🙂