FlAsh_7

Když se učím programovat, musím si všechno pamatovat? Vadí, když při tom někam koukám, i když chápu logiku?

Odpovědi
PepasAvalonu

Programátoři si podle mě všechno nepamatují. Tvůrce webů a podobně taky neznají všechny zkrtaky/kody/hesla, která něco označují. Vem si jakou máš spoustu barev nebo jiných podobných věcí a na každou tu věc tam máš njěké číselné označení. Taky záleží, co používají a co jim vyhovuje nebo na co přesně se zaměřují.

elkon

Co je to za hloupou otázku, když něco dělám, nebo se učím, tak se nerozptyluji ničím dalším.

Justin1

Řekl bych, že pokud budeš občas na něco relevantního koukat a pomůže ti to naučit se to tak, abys to začal zvládat bez koukání, tak je to v pořádku.

Dochy

Záleží na učiteli. Může vyžadovat abyste některá klíčová slova a některé konstrukce zvládali z paměti. Ale osobně to nepovažuju za zásadní. Ovládám několik programovacích jazyků a když přecházím z jednoho do druhého potřebuju si něčím připomenout základní syntaxi + referenční příručku vždy po ruce.
Pro mně je základ pro programátora umět úlohu efektivně algoritmizovat, nikoli znát všechny příkazy.
To jak současní „programátoři“ umí efektivně algoritmizovat je vidět na současné situaci s výpočetní technikou. Máme počítače 1000× výkonnější a s 100.000× větší pamětí než před 30 lety a kolikrát je to málo i pro poměrně primitivní hry na úrovni plošinovek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.