bolak

Když se u oltáře slibuje „v nemoci i ve zdraví“, tak co když mají oba dva nevyléčitelnou­ nemoc?

Musí taky přísahat i ve zdraví, nestačí jen v nemoci?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, to je pro případ že by se z nevyléčitelné nemoci vyléčili.

Další odpovědi
dudu

My jsme církevní sňatek neabsolvovali, ale mám pocit, že součástí každého obřadu je klausule, kdy nastávající manželé potvrzují, že jsou vzájemně informováni o svém zdravotním stavu, ten béří na vědomí a tento neodporuje sňatku! Nebo se mýlím?

anonym

ja bych slibila jedine : ve zdravi a v bohatstvi !
jinak k oltari nejdu .. !

  • iv-

bolak

a očekávala bys stejnou míru tolerance a skromnosti i od ženicha? :)

anonym

no to ne ! :p