Když se tak dívám na letáky prodejců různé elektroniky,je ,třeba,u notebooku napsáno: OS Windows 7 Starter.

Znamená to,že OS je nějak osekán a je nutno koupit origoš Windows?

Nejlepší odpověď
chudst

Neni nutne si koupit original Windows – tim uz je W7 Starter. Nicmene doporucuji si nevybirat operacni system W7 Starter. Zkuste si o tom precist nasledujici clanek – http://www.dsl­.cz/clanek/1558-problem-jmenem-windows-7-starter-na-netboocich

Porovnani Starteru s ostatnimi (ja mam treba W7 Home Premium, ktere je uz pro bezneho uzivatele dostacujici), najdete zde: http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows7/pro­ducts/compare (Pozn.: mozna je potreba kliknout nahore v menu na „Starter“ a potom zpetne na „Porovnani funkci“.)

W7 Starter se dle meho hodi na stare pocitace, ale ne na nove notebooky. Ale zase asi tolik mozna neomezuje vykon – podle Microsoftu (nepodporuje Aero, apod.). No, stejne bych si vybral Home Premium anebo Professional (kvuli XP modu; ale neni nutny).

Další odpovědi
led

OS Windows 7 Starter je originálny software Microsoftu, je určený, ako už správne napísali, pre staršie počítače a pre netbooky. Netbook svojou konštrukciou nie stavaný na vyšší stupeň Win7.

www

Ano, podívej se na všechny varianty Win7 a zjistíš, že se liší.
Pro někoho nepodstatně, pro jiného velmi. Záleží na náročnosti uživatele, co potřebuje aby systém poskytoval.