Skretch2

Když se spálí nabíječka, spálí se i notebook ?

Zapl jsem notebook.. Dal jsem ho do nabíječky ale jakmile jsem to do té nabíječky dal začal drát u nabíječky prskat.. Můj notebook bez nabíječky nevydrží sotva 2 minuty.. Takže se hned vypl zapnout s vybitou baterií nejde je spálený ?

Odpovědi
tom004

Z tohoto popisu je nemožné i odhadnout závadu. Může to být jenom přepálený drát u nabíječky a ostatní je v pořádku.Chtělo by to lépe formulovat otázku.

anonym

Kolega měl stejný problém ale u něj baterie dojela na stáří. Taky už bez dobíječky nedala ani minutu. Tvůj noťas asi není zrovna nejmladší co? Než kupovat novou baterii s dobíječkou, raději bych šel do nového notebooku.
Doplňuji:
Dobíječkou to tedy není.

Mapel

Prskání drátů je znak porušení izolace. Může být proto vadný výstupní kabel nabíječky(při vstupním by jsi vyhodil jistič) a pokud má zdroj nadproudovou ochranu, tak odpojil výstupní napětí.