bolak

Když se skamarádí hodný a zlí člověk, který z nich má větší šanci ovlivnit toho druhého?

Myslíte že když se spolu náhodou spřátelí dvě děti, z nichž jedno je sígr a druhé hotový andílek, dopadne to spíš tak že hodné dítě pozitivně ovlivní to zlé, a nebo tak že sígr toho svatouška zkazí?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na okolnostech. Dobro by bez zla neexistovalo, a naopak.

Dověděla jsem se včera z otázky a odppvědi,, že člověk prostřednictvím DNA dědí vůdcovské sklony, ať v kladném či záporném slova smyslu.
Ale samozřejmě další závisí na tom, kdo a jak jedince výchovává a jaké morální vlastnosti upřednostňuje. . „Dar“ lze využít ke zlum, nebo k dobru.

Ale řekla bych, že často vyhrává zlo – sekty, různé skupiny, vymývání mozků, i když mnohým stačí jen propláchnout…

Zlo pochází ze slabosti. Být hodný se nějak nenosí, považuje se za samozřejmost, někdy za hloupost. Zlo je víc vidět, takže je třeba od něj odpoutat pozornost tím, že se překourí sktuečnost a tím se odvede pozornost na někoho jiného. Takže uvěří i ten realitvně hodný, který nezná okolnosti.

Člověk má dar myšlení, kdyby ho musel koupit, víc by ho využíval. Jak pravil Aristoteles – Zlo ldií spojuje… tudíž …

Další odpovědi
marci1

Na tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Ve většině případů se však asi stane, že ten „nehodný“ zkazí toho hodného. Ten „hodný“ má pocit, že ten druhý je jeho kamarád, který ho má rád, má být „solidární“ s ním a dělat to co on. Pro toho hodného je těžší se vymanit „ze spárů“ sígra.

LucinkaLLL

Většinou je to tak, že ten sígr zkazí toho svatouška ;)

zzzzz

sígr ho zkazí. bohužel ☹

bluegrassák

Nikde není dáno, že sígr zkazí svatouška. Ten svatoušek sice může mít tendence sklouznout do průseru ,ale není to vždy tak. Svatoušek musí být silná osobnost s jasným názorem na věc. A musí dokázat, že jeho činnost a chování je to správné. V případě , že svatoušek je děvče a sígr kluk, tak má svatoušek šanci, že ho bude sígr následovat.

Sarrow

Větší šanci má ten, kdo dokáže lépe svého kamaráda zaujmout.
Doplňuji:
Ale rozhodně se snáze kazí než napravují :)

atena11

Tak k tomu ti dokážu napsat i příběh. Minulí rok ve třídě byli všichni pohodě no a teď k nám propadl cikán a tadá alespoň třičtvrtě třídy je zkažená, spollužái jou drzí na učitele a ještě se u toho přiblbě smějí mluví vulgárně a používají slova jako mrdat atd. Ale to není všechno učitelé naši třídu nenávidí a ten cikán s těma už zkaženejma lidma si vezmou učitelskou kolečkovou židli a ezdí ní po chodbě a narážej do stolů dveře jsou už i odřený a promáčklí. No holky z kterýma se dát mluvit je jich 5 kluci 2 na ostatní jsem alergická jakmile na mě promluví. A nejlepší na tom bylo že s ke mně a kámošce otočila jedna holka a muvila něco o tom cikánovi no a kámoška řekla že doufá že propadne tak já jsem jí to potvrdila a ta holka že to nechce že je s ním sranda a já ji na to odpoeděla že sním srand a není že sou s ním jenom problémy a uitelé nás nesnáší. A ona jenom odpoěděla že jenom pro nás a uraženě se otočila. Je neskutečné jak dokážou sobecčtí a zlí lidé ovlinit pohodový lidi.

redy

To je pro mě balzám,proto bych napsala zlej :))))

bolak

aj, hrubka jako prase :)

arygnoc

jj, to sa podarilo.

:DD

badisko

Ale bolaku to jsi rekl ty …!!! Ja te za prase… az do ted nepovazoval ..ale kdyz myslis tak tedy… at je potvem ......prase ?..tesi mne badisko …:D

zzzzz

kde? nevidím 🙂

briketka10

zzzzz
„zlí člověk“ má být „zlý“ !!

zzzzz

ahá, tak třeba první myslel, že budou dva, 🙂 no fakt je lepší napsat zlej,