Avatar uživatele
Zlatý

Když se skamarádí hodný a zlí člověk, který z nich má větší šanci ovlivnit toho druhého?

Myslíte že když se spolu náhodou spřátelí dvě děti, z nichž jedno je sígr a druhé hotový andílek, dopadne to spíš tak že hodné dítě pozitivně ovlivní to zlé, a nebo tak že sígr toho svatouška zkazí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Záleží na okolnostech. Dobro by bez zla neexistovalo, a naopak.

Dověděla jsem se včera z otázky a odppvědi,, že člověk prostřednictvím DNA dědí vůdcovské sklony, ať v kladném či záporném slova smyslu.
Ale samozřejmě další závisí na tom, kdo a jak jedince výchovává a jaké morální vlastnosti upřednostňuje. . "Dar" lze využít ke zlum, nebo k dobru.

Ale řekla bych, že často vyhrává zlo - sekty, různé skupiny, vymývání mozků, i když mnohým stačí jen propláchnout...

Zlo pochází ze slabosti. Být hodný se nějak nenosí, považuje se za samozřejmost, někdy za hloupost. Zlo je víc vidět, takže je třeba od něj odpoutat pozornost tím, že se překourí sktuečnost a tím se odvede pozornost na někoho jiného. Takže uvěří i ten realitvně hodný, který nezná okolnosti.

Člověk má dar myšlení, kdyby ho musel koupit, víc by ho využíval. Jak pravil Aristoteles - Zlo ldií spojuje... tudíž ...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Na tuhle otázku není jednoduchá odpověď. Ve většině případů se však asi stane, že ten "nehodný" zkazí toho hodného. Ten "hodný" má pocit, že ten druhý je jeho kamarád, který ho má rád, má být "solidární" s ním a dělat to co on. Pro toho hodného je těžší se vymanit "ze spárů" sígra.


Avatar uživatele
Pokročilý

Většinou je to tak, že ten sígr zkazí toho svatouška ;)


Avatar uživatele
Zlatý

sígr ho zkazí. bohužel :-(((


Avatar uživatele
Registrovaný

Nikde není dáno, že sígr zkazí svatouška. Ten svatoušek sice může mít tendence sklouznout do průseru ,ale není to vždy tak. Svatoušek musí být silná osobnost s jasným názorem na věc. A musí dokázat, že jeho činnost a chování je to správné. V případě , že svatoušek je děvče a sígr kluk, tak má svatoušek šanci, že ho bude sígr následovat.


Avatar uživatele
Bronzový

Větší šanci má ten, kdo dokáže lépe svého kamaráda zaujmout.
Doplňuji:
Ale rozhodně se snáze kazí než napravují :)


Avatar uživatele
Pokročilý

Tak k tomu ti dokážu napsat i příběh. Minulí rok ve třídě byli všichni pohodě no a teď k nám propadl cikán a tadá alespoň třičtvrtě třídy je zkažená, spollužái jou drzí na učitele a ještě se u toho přiblbě smějí mluví vulgárně a používají slova jako mrdat atd. Ale to není všechno učitelé naši třídu nenávidí a ten cikán s těma už zkaženejma lidma si vezmou učitelskou kolečkovou židli a ezdí ní po chodbě a narážej do stolů dveře jsou už i odřený a promáčklí. No holky z kterýma se dát mluvit je jich 5 kluci 2 na ostatní jsem alergická jakmile na mě promluví. A nejlepší na tom bylo že s ke mně a kámošce otočila jedna holka a muvila něco o tom cikánovi no a kámoška řekla že doufá že propadne tak já jsem jí to potvrdila a ta holka že to nechce že je s ním sranda a já ji na to odpoeděla že sním srand a není že sou s ním jenom problémy a uitelé nás nesnáší. A ona jenom odpoěděla že jenom pro nás a uraženě se otočila. Je neskutečné jak dokážou sobecčtí a zlí lidé ovlinit pohodový lidi.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

redy

To je pro mě balzám,proto bych napsala zlej :))))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

aj, hrubka jako prase :)

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

jj, to sa podarilo.

:DD

Avatar uživatele
Zlatý

badisko

Ale bolaku to jsi rekl ty ...!!! Ja te za prase... az do ted nepovazoval ..ale kdyz myslis tak tedy... at je potvem ......prase ?..tesi mne badisko ...:D

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

kde? nevidím :-)

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

zzzzz
"zlí člověk" má být "zlý" !!

Avatar uživatele
Zlatý

zzzzz

ahá, tak třeba první myslel, že budou dva, :-) no fakt je lepší napsat zlej,

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.