honza19hk

kdyz se sázejí stromky brosví?? může se po celý rok nebo jen v určitém období??

Dnes jsem vytrhal 6 stromů broskví,některé uschly jiné hnily, atd…A chtěl bych tam vysázet nové(nejlépe zase broskve)-kdy je vysadit??
A jaké jsou vhodné podmínky pro ně??

Na zahradě za barákem se jim daří ale tady se jim nechce.Ale proč? východní strana je krytá barákem,západ a jih je z poloviny otevřený a sever je otevřený úplně-může to mít souvislost?
díky.

Nejlepší odpověď
venkovan

Těžko z popisu soudit, proč špatně rostou. Nicméně na internetu je dost odkazů jaké broskvoně potřebují podmínky. Kdy se sází je velmi jednoduché – prostě když jsou ke koupi. Takže na podzim či na jaře. Opět – je dost materiálů, kde se uvádí proč je lepší sázet na podzim a proč zas na jaře.
Přestože se neustále doporučuje aby výsadba na jižní straně budov, v některých lokalitách je dokonce lepší sázet na severní stranu, kde stromek v předjaří ještě stíní dům.
V oblastech, které jsou pro broskvoně „hraniční“ je lepší zasadit pecku, či semenáč a později stromek na místě naočkovat na požadovanou odrůdu.

Další odpovědi
Drap

Broskve na podzim a na jaře. Nejlépe na jaře. Samozřejmě, otevřní k severu může mít vliv.

Kohut57

Je více druhů, různě odolných, které i jindy kvetou a plodí. Chce to větší analýzu místa výsadby, nebo zkusit různé druhy.