hapiky

Když se říká, že pravda a láska u nás po revoluci zvítězila, kam se poděla?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nezvítězila, bylo to jen zbožné přání. Pravda a láska chytily lež a nenávist za ruce, za nohy a šup s nimi do žumpy. Jenže ty dvě svině umí velmi dobře plavat.

Další odpovědi
fcoop

Ona se nikam „nepoděla“.
Nezmizela.
Jen změnila majitele.
Koupil si jí Babiš.

marci1

Výstižně vyslovil myšlenku počátkem 90. let polský disident Adam Michnik: Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm. To jsme si dostatečně neuvědomili. Relativně rychlý a snadný pád starého režimu nás příliš uspokojil. Měli jsme být důslednější.

Říkali jsme si: Nebudeme jako oni. A jak to dopadlo? Měli bychom se chovat podle Desatera, věřící i nevěřící. Tyto pravidla chování vlastně říkají, že pravda a láska musí zvítězit. Bez pravdy a lásky lidé nebudou mít budoucnost. 🙂

Kelt

Revoluce v roce 1789 taky hlásala Rovnost, svornost bratrství a za pár let končili hlavní představitelé pod gilotinou. Nebo hesla, které používali bolševici ve VŘSR byla správná, ale když to použili nějací námořníci po VŘSR, tak byli označeni jako reakcionáři

zjentek

On to Havel v oblasti citu a porozumění myslel dobře. Hulil startky, no co už… Měl krátký kalhoty, to je faul, který se dá odpustit, jenomže potom přišli dravci ve fialových košilích a sakách… A s nimi přišli věřící, homosexuálové a jinak zakomplexovaní, bezcitní postižení, ať si myslí kdo chce, co chce.

Kryšpín

Nemohu posoudit, ale starý štamgast v hospůdce mi pravil, to byla revoluce jak bych klusal na staré kulhající kobyle velkou Pardubickou všichni okolo by měli pád já s velkou slávou zvítězil a později by soupeři halekali nebýt nás tak nebyl vítěz.

anonym

no někdo si ji nabral víc a na jiného holt už nezbylo. Kde jsou v dnešní době, kdy štvavá populistická politika, která si bere za cíl menšiny slaví triumf a kdy pravdu každý den deformují fake news zájmové weby to skutečně nevím, ale moc vidět nejsou.