Když se řekne „vyprášit kožich“, tak to znamená někoho zmlátit hlava nehlava?

Nejlepší odpověď
annas

Ve skutečnosti vyprášit kožich, kabát aj. znamená, zbavit oděv prachu, vyklepat.

Pokud někdo někomu vypráší kožich, kalhoty, jde o přenesený význam, takže mu nabije, natluče mu.

Ale řekla bych, že když někoho zmlátí hlava nehlava, tak použije rákosku. Bít hlava nehlava – projevuje násilí, bije bez rozmyslu a na všechny strany.

Myslím si, že při vyprašování skutečného kožichu neprojevuje člověk násilí a musí přemýšlet, aby celý oděv vyprášil pořádně.

Jedině když práší koberce, tak víc přitlačí, využije svou sílu, nikoliv násilí. .

Další odpovědi
Drap

Nemusí to být „hlava nehlava“, ale pár jich schytá.

zjentek

U nas na Prajzske když chlapi řeknou, že ženský vyprášili košich, znamená to, že ji ignorovali!-

Hlásí dva policajti veliteli: „dneska jsme na hlavní třídě potkali veřejnou sexuální pracovnici.“
Velitel: „doufám, že jste ji ignorovali!!!“
Policajti: „jasně, já dvakrát a kolega třikrát!“