Lucyfer

Když se řekne deset centimetrů čtverečních, jak velkou plochu (např. kůže) si mám představit?

10 cm²
V téhle oblasti se potřebuju dovzdělat. No… Odhadem, třeba ve tvaru čtverce, jak je asi velká jedna strana?

Nejlepší odpověď
elkon

Školní výpočet. Přibližně 3,16 × 3,16 cm.

Další odpovědi
orwell

Pokud ti jde o čtverec, tak udělat 2. odmocninu z obsahu určitě umíš. Pokud by tě zajímal průměr kruhu s daným obsahem, pak d = sqrt(4S/pí). V tvém případě by vyšel průměr kruhu cca 3.6 cm.
Když už jsme narazili na plochu kůže, tak zajímavý vzorec pro výpočet povrchu těla člověka je P = 0,167sqrt(mv) kde m = hmotnost v kg, v = výška v m.
Mohlo by se někdy hodit 🙂 Samozřejmě výsledek je přibližný.

Drap

10 × 10 cm

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Koukám, že nejen Drap neumí počítat. I Lucyfer půjde na doučování.

Arne1

Drap: On/ona se ptal(a) na 10cm2, ne na 100cm2