Když se řekně automotive

Dobrý den,
prosím, když se řekne..výrobní linka např. montáž pro automotive (rozumí se tím, pracovat pro automobilový průmysl) ?
Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Je to přídavné jméno a znamená to v převážné většině automobilový, méně často pak samohybný.

Zdroj: http://www.wor­dreference.com/en­cz/automotive

Další odpovědi
Lamalam

Nemusí se nutně jednat o práci přímo v automobilce, ale v libovolném podniku, který vyrábí komponenty pro výrobu automobilů.

Alesh

Úplně z té otázky nejsem chytrý, chtělo by ji malinko více specifikovat, ale tipoval bych, že je to práce pro firmu, která má v názvu slovo „automative“ (např. Automotive Lighting) a je dost možné, že vyrábí jakési komponenty pro nějakou automobilku (např. světlomety).