autacek

Když se řekne A, má se říct i B?

Odpovědi
annas

Ano.

1. Kdo řekne (á,) ať řekne také (bé); – tzn., že je to poslední slovo, tedy je definitivní a rozhodující.

Protože když neřekne (á), ani (bé), tak se nevyjádří, dělá mrtvého brouka, není to černé, ani bílé.
--

2. Jinak „Kdo řekl A, musí říct i B je název knihy (Texty Václava Havla 1968–2008)“
https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/kdo-rekl-a-musi-rict-i-b-texty-vaclava-havla-1968-2008-162724

ivzez

Jak kdy → někdy ano, jindy ne.
Záleží na okolnostech.

Kelt

Určitě, musí se říct něco a k tomu vlastní názor, komentář, prostě závěr. A mělo by to platit jak v politice, tak v normální řeči.

Edison

To je, podle mě, všechno špatně řečeno. Myslím, že ten význam to dává zejména ve spojení „když – tak“… „Když něco“ bez „tak něco“ nedává význam. Dále to dává smysl tam, kde má jít o nějakou posloupnost.

Dochy

Proč bych měl říkat B když chci říct jen A? 😉 A když B proč ne Z?
Ale ono jde o kontext, který je v otázce poněkud skrytý… Očekávám brzkou otázku na téma A a B