Avatar uživatele
iceT

Když se řekne?.....

tuzemsko a jaké je jeho hlavní město,je to myšleno tak,že pokud položím tuto otázku třeba v Anglii,tak správná odpověď bude znít Londýn?
Pokud se zeptám v Česku,tak správně bude Praha a třeba na Slovensku Bratislava?
Protože jinak mi nejde na rozum,že v pořadu Aj můdry schybí byla položená tatáž otázka a správná odpevěď zněla Tunis.Natáčel se tento pořad někdy v zahraničí,nebo má Tunisko i jiný název(Tuzemsko)?
Doplňuji:
Otázka zněla Hlavní město tuzemska,správná odpověď od diváka z publika byla Tunis,a tak mě zajímalo,zda Tunisko má i jiný název a nebo jestli se pořad točí i v cizině,o čemž dost silně pochybuju,protože vzorek vybrané populace z ulice jaksi zahraničí neodpovídá a taky se mi nezdá,že by v cizině byli skoro všichni Slováci pod obraz…no to jen tak,děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, fcoop, www, zzzzz, anonym, anonym před 3886 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Pořad jsem neslyšela, ale nenavazovala otázka na nějaký kontext, v němž se mluvilo o Tunisku? Jinak nechápu, že bez bližšího vysvětlení mohl někdo odpovědět Tunis.

Ke zmiňované etymologii:

Název Tunis (Tunisie) – může být spojený s fénickou bohyní Tanith, starobylým městem Tynes nebo berberským kořenovým ENS, což znamená „lehnout“. Polsední souvisí s antickým Kartágem, které bylo zničeno.

V některých zemích je stejné pojmenování pro zemi i město – pozná se podle kontextu.

Z anglické etymologie

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Buď je někde nějaká chyba, nebo mne ještě napadlo, zda neznamená slovo tunis v překladu z té ‚jejich‘ arabštiny do češtiny ‚tuzemsko‘ 😉
Víc už mne ale nenapadá.
Doplňuji:
Jinak ale tuzemsko chápu stejně jako většina, znamená to stát, ve kterém je obyvatel doma, případně kde se právě nachází.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Pokud byla správná odpověď „Tunis“, zřejmě měla otázka znít : „Hlavní město Tuniska“. Napadá mě akorát, že se moderátor /ka/ mohl /a/ splést.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

tuzemsko je tuzemsko i po slovensky, teda vaša úvaha

„tuzemsko a jaké je jeho hlavní město,je to myšleno tak,že pokud položím tuto otázku třeba v Anglii,tak správná odpověď bude znít Londýn?
Pokud se zeptám v Česku,tak správně bude Praha a třeba na Slovensku Bratislava?“

je správna.

pravdepodobne ste sa prepočula (tuzemsko vs. tunisko).
Doplňuji:
tunisko je po slovensky tunisko

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby