hhhhhhhh

Když se přihlásím na jednu školu, ale na různé obory a nevezmou mě ani na 1 obor, jak dál?

Střední škola

Když se přihlásím na jednu školu,ale s různými obory a nevezmou mě na ani 1 co potom? i tak mě musí do 1 oboru dát ne ?

Nejlepší odpověď
Rokio

Bohužel to tak neplatí. Nemusí tě přijmout do žádné školy, pokud máš špatný prospěch a ještě k tomu špatně uděláš přijímací zkoušky.

Doporučuji zvolit jednu školu, kam se alespoň na 90 % dostaneš, pokud tě nepřijmou na tvoji vysněnou školu.

Další odpovědi
annas

Ať si vaši rodiče přečtou, jaké jsou další možnosti.

  1. Odvolání
  2. "Mnohé školy pořádají druhá kola přijímacího řízení, některé i třetí, čtvrtá a dokonce pátá. Teoreticky se dá na střední školu dostat třeba ještě v září, i když s dalším a dalším kolem se počet škol, které ještě studenty přijímají, snižuje.

Pro druhá a další kola přijímaček už neexistuje žádný pevný termín. Zatímco v prvním kole se uchazeči mohli hlásit jen na dvě školy, v dalších kolech už je počet neomezený. Seznam volných míst na školách najdete na webech krajských úřadů. " atd.

https://www.ro­dicevitani.cz/ro­dina-a-skola/prijimac­ky/nevzali-vas-na-stredni-skolu-stale-mate-sanci-zkusit-dalsi-kola-nebo-se-odvolat/

nyjono

Když tě nepřijmou, můžeš jít do zaměstnámí dělat nějakou nekvalifikovanou nebo pomocnou práci.