Snoubenka

Když se při psaní odborné práce s jednou informací setkám ve více zdrojích, stačí odkazovat na jeden?

Zdravím, prosím o radu někoho, kdo se vyzná v psaní odborných prací typu seminárek, bakalářek apod. Dejme tomu, že píšu práci na nějaké téma, čtu k tomu literaturu a ve dvou nebo třech různých zdrojích se setkám s určitou informací, takže si řeknu, že to pravděpodobně je důležité a že to tedy do práce zahrnu. Vezmu si tedy jedno z těch míst, kde se o tom někde píše, udělám z toho parafrázi a dám k tomu odkaz na tento jeden zdroj. Je to z hlediska citační etiky korektní, nebo musím odkazovat i na ty ostatní zdroje, kde jsem se s tou informací setkala, když mě k tomu, že jsem to do té práce zahrnula, přivedlo právě to, že to bylo ve více zdrojích, a tím pádem jsem došla k názoru, že to je podstatné?

Doplňuji: Není to tak, že by ty zdroje navzájem na sebe odkazovaly nebo tu informaci jeden od druhého přebíraly. To vím, že potom je potřeba dohledat primární zdroj. Ta informace prostě je v různých zdrojích nezávisle na sobě, třeba pokaždé trochu jinak řečená, ale se stejným významem.

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne byste měla uvést původní zdroj
→ pravděpodobně ten nejstarší (ty další přebíraly).
Ale konzultujte to pro jistotu s vedoucí/m práce.

___

Pořád radím konzultovat s vedoucím práce.

Další odpovědi
Emefej

Obvykle se odkazuje na primární zdroj.