nosahosa

Když se při autonehodě nespustí airbag, je to vina automobilky?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Při každé nehodě se nutně airbag nemusí aktivovat. Ale pokud se aktivavat měl a nestalo se tak, je to samozřejmě vina výrobce (pokud jsi se v tom neodborně nešťoural).

Další odpovědi
honza19hk

záleží na okolnostech. bezpečnostní system auta má čidla které v případě sepnutí-nárazu aktivují airbag,pokud tomu tak není airbag se neaktivuje,pokud není odpojen.

NexDroid

Airbag by se měl spustit až při rychlostech 30 km/h a vyšších. Pokud jste jenom ťukl do auta před Vámi v koloně, tak se airbag nespustí. Pokud jste ale jel určitě rychleji (resp. rychlost vozidla těsně před nárazem byla vyšší než 30km/h) a airbag se nespustil, je to chyba vozidla a to docela závažná.

KrystofM

Zjistil bych jestli nebyl někde odpojeden drátek, kterej by měl signalizovat, že airbag neni k dispozici.