MrnousakCZE

Když se potím, svědí mě hlava a záda, co s tím?

Když se v horku potím svědí mě hlava, záda a krk. Co s tím?
Když sem v lese na kole tak neni všude sprcha, a každou chvíli se mi do louže skákat nechce moc :D

Nejlepší odpověď
annas

Měl byste navštívit alergologa

Může to souviset s imunitním systémem. Také záleží na tom, kde se potíte (prostředí), může to být i z prachu, třeba i z námahy,

Nebo také reakcí na potravinu, kterou jste snědl. Tělo se tak čistí, můžete mít přetížená i játra, oslabené ledviny atd.

Zkuste si přečíst vyjádření lékaře.

http://doma.no­va.cz/rada/zdra­votni-poradna/?id=67403

http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/svedeni-tela-134149

Táto choroba sa môže vyskytnúť bez viditeľnej zmeny pokožky a niekedy je príznakom ochorení pečene, nervového vyčerpania. Vo všeobecnosti je svrbenie signálom tela, že sa chce zbaviť zaťažujúcich látok, negatívnych myšlienok alebo ožiarenia. Na prvom mieste by sa mala odstrániť príčina, ktorá je ukrytá hlbšie, ako na povrchu tela.

Umývanie veľmi teplou, takmer horúcou vodou, do ktorej primiešame trošku jablkového octu alebo čajom z myšieho chvostíka zmiernime symptómy.

https://tiche­miesto.wordpres­s.com/2008/08­/16/svrbenie-pokozky/

Další odpovědi
Kepler

V lese je to problém. Což o to, hlavu a krk si můžeš podrbat prstama, ale záda musíš řešit jako medvěd nebo požádat kolemjdoucího houbaře. Úplně nejlepší je chodit do lesů, kde se vyskytují vodopády.

marci1

Stará, dobrá, osvědčená sprcha. 🙂
Potíme se všichni, méně či více. Já si sebou nosím vodu ve sprejové lahvičce a tou se sprejuji na pokožce, kde nemám oblečení. Tím se cítím chladněji a osvěžená. Nebo existují vlhčené ubrousky, kterými si můžeš otřít pokožku těla. 🙂

ivzez

Já bych stejně jako Kepler (lesy s vodopády nemají chybu!)
a Marci1 poradila průběžné osvěžování → vodu ve spreji nebo
vlhčené ubrousky je možné mít stále při sobě.

Jestli jsou problémy jenom v horku, nezdá se mi příliš pravděpodobné,
že by šlo o alergii nebo o souvislost s imunitním systémem. Ale návštěvou
lékaře ještě nikdy nikdo nic nezkazil.

mosoj

Podrbat. I pes to tak dělá.