Reezo

když se podíváte na rok 2013 a na lidstvo jako celek, co si myslíte?

když se podíváte na lidstvo dnes, co se vám vybaví? myslíte si, že jako lidstvo máme šanci úspět v budoucnu? nebo se tu vyhubíme navzájem?
Doplňuji:
proč s tím něco neděláte, když vnímáte to, jak je to špatné?

Nejlepší odpověď
badisko

Zatim fungujem vice ci mene dobre jednou urcite vymreme …ale jen bozi vedi ci to bude vina …nemoci ..valky ..nedostatek vody spojeny s nemocema a valkama ..:D..ci zasah z hury ..divam se na lidi individulane …pokud bych hodnotil lidstvo jako celek tak musim rict ze jsme velice schopny druh .....dokazeme ze prispusobit mnoha extremum.. takze je dost mozne ze casem i opustime nasi planetu ..kterou jsme tak paradne vytezili a zdevastovali …

Další odpovědi
dudu

Vy „strašilky a strašilkové“ jděte prosím se svými temnými vizemi už do háje. Asi nikdo z nás z těchto stránek nemá ani ponětí kde se dnes nacházejí a k čemu bohulibému např. spějí nejnovější poznatky z genetiky, lékařství jakož i ostatních vědních oborů. Jistěže mohou a budou občas zneužity armádou, fanatiky apod., ale ztotožňuji se s myšlenkami kolegyně ocko a pevně věřím v sepětí, které časem nutně nastane mezi matičkou Zemí a člověkem.Ten přestane být pánem tvorstva a stane se konečně součástí celoplanetární přírody. Nezapomínejte prosím, že každý škarohlíd si dobrovolně předestírá svůj další osud!!

www

Že bychom se navzájem vyhubili si nemyslím.
Určitě se ale bude nějakým způsobem za čas „válčit“ o vodu. Podstatně nebezpečnější však vidím postupné likvidování celé naší planety bezohledným přístupem lidí. Obě tyto záležitosti jsou totiž už delší dobu, tedy včetně t.r., dlouhodobě neřešeny.

anonym

Rok 2013 má být podle dlohodobých přepovědí rokem nové éry lidstva. Má v něm docházet k uvědomování si lidství. Hodně lidí ještě dnes nechápe, co to vlastně „lidství“ je a v čem spočívá.
Vnímám lidstvo jako obrovský, plně funkční organizmus, který se nezadržitelně, avšak pozvolna posouvá neustále kupředu. K lepším vynálezům, čistším myšlenkám, hlubšímu vědění. Je moc dobře, že u spousty lidí dochází i k otevření jejich duchovna, ke vnímání energií, které jsou sice nehmatatelné, ale přesto naše životy výrazně ovlivňují. Hodně lidí nachází své uspokojení uprostřed přírody, mezi zvířaty. S každou generací si více uvědomujeme své propojení s matkou zemí.
Já se neobávám toho, že se lidstvo vyhubí. Planeta Země je natolik moudrá, že si rabování i přelidněnost srovná sama. A právě tak pud sebezáchovy dá lidstvu pocítit, co je třeba podniknout, abychom svůj konec nepřivodili zbytečně sami sobě.
Lidé hloupí nejsou, naopak moudrost populace je utlačována hrstkou mocných a jejich nesmyslnou honbou za hmotnými statky. K tomu, aby jednotlivci pochopili, co je pro ně důležité, stačí málo. Vědění podstaty máme v sobě všichni.

mosoj

Lidstvo se ve velice historicky krátké době zahubí populační explozí. Naruší se rovnováha života. Takže kdo myslíte že zakáže a jak, lidem se množit ? Nebo kdo zredukuje stav lidí na této planetě ?
V roce 1980 bylo na Zemi 4 miliardy lidí. Dnes již téměř 8 miliard.Počet lidí roste exponenciálně. Země sice 20 miliard lidí uživí ale nevydrží tu zátěž. Za jak dlouho myslíte že počet obyvtel přesáhne 20 miliard. Protože platí rovnováha života a člověk ji svým množením narušuje ,dochází k vymírání ostatních druhů živočichů.
Vše se uzavře ve velice rychlém období, řádově desítek let, nikoliv set let !!!
Doplňuji:
Text z roku 2006 !!

http://studen­tka.sms.cz/re­ferat/populac­ni-exploze-v-zemich-tretiho-sveta

Drap

Buď se vyhubíme, nebo vyhyneme. Dřív nebo později to musí přijít

terry

Že to jde s lidstvem od 10 k 5.

odpomass

Na Zemi určitě lidstvo jednou vymře, podle mě (pokud se zas nevyrojí nějakej šílenec, co bude chtít ovládnout celou planetu a lidi za ním půjdou) to ale bude až za 300–500 let. Ale do té doby Zem totálně zdevastuje, především kvůli tomu, že se sem lidi zkrátka brzy nevejdou, bude málo potravy a pitné vody. Nicméně i tak je lidstvu nutné přisoudit velký pokrok kupředu (alespoň ve vyspělejších státech) co se týče sociálního cítění, vztahu k přírodě a k odlišnostem každého z nás…
Doplňuji:
Kdo říká, že s tím nic neděláme??…

Elis Pokorná

Hrůza. Jednou se navzájem zahubímě. A proč s tím nic nedělám? Pomáhám zvířatům, ty s to zaslouží. Spíš doufám k tomu, že se navzájem vyhubíme a lidi už tady nebudou!

anonym

Lidstvo, jako celek má daleko efektivnější evoluční a sociální mechanismy, než jednotliví nedokonalí a chybující lidé. Ani nepodléhá (ve své celosvětové různorodosti) manipulačním propagandám a masážím, dosud největší populační množina, jíž se podařilo zaslepeně zfanatizovat, bylo 40 mil. Němců před poslední válkou (věřmě, že díky krvavým poučením a 60 mil. obětí i navždy poslední v Evropě).
Naprosto pragmaticky a výmluvně odpověděl dudu.
Prašivé ovce bývají nakonec vyvrženy ze stáda, stejně jako pokřivení a asociální jednotlivci.
Nakonec pro příklady netřeba chodit daleko, co tazatelé s tmářskými a primitivními dotazy? Bezectní podvodníci čachrující s falešnými profily, co pohrdají komunitou a neuznávají žádné civilizované zásady?
Že by nápadná shoda tématu otázky a motta na jistém nedávném profilu byla zázračně náhodná? – viz odkaz:
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/25681
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/40253

badisko

proč s tím něco neděláte, když vnímáte to, jak je to špatné?
A co jako delat dat se k aktivistum?…Na stranu zelenych nebo tridit odpad ?To delam ale kde odpad konci to je jina vec.....chodit pesky a nejist maso ..?…je ti 20..chces spasit svet no prosim prdved se …me osobne na lidstvu zase tak moc nezalezi …jsme destruktivni druh my tady nebudem ..ale priroda se vzdy cestu najde …coz me velice tesi a uklidnuje …:D

Reezo

Příspěvek smazán administrátorem.

Reezo

Příspěvek smazán administrátorem.

Reezo

problém je, že lidstvo nezná svůj účel, a není jasné jaký by to měl být účel

Reezo

ne jako jedinec člověk nezmůže nic, ale čím víc lidí chce změnu, tím spíš je možná. spoustu lidí je nespokojena se svím stylem života, ale furt ho žijou… osobně si myslím, že kdyby lidstvo dalo stranou různé předsudky a začali pracovat jako jeden super národ, tak by byl pokrok a žití daleko lepší… přdstavte si, kdyby nebyli peníze.

badisko

Nebyly penize ..?…no to je blbost .. vetsinou jsou nespokojeni ti chudi bohatejm to neva ..a lide nemuzou pracovat jako jeden celek :D…to neni v lidske povaze ..ani 5 lidi se neschodne 100% na urcite veci natoz lidstvo …no a tady je ten kamen urazu …ty si rikas ze jedinec nesvede nic ..ale prida se dalsi a dalsi a jsou jich masy …takze uz jen to ze si rikas ze jedinec nic nedokaze je zvlastni …lide maji ucel …mnozit se ..:D nic v prirode neni bez ucelu my jsme jeji soucasti …vsechno ma ucel ale je pravda ze ho nekdy proste nevidime …