Michal Kole

Když se počítá průměrná denní teplota pro vytápění, proč se večerní počítá 2× a dělí 4 a když je pod 13°C tak se topí?

Jde mi o tu korekci 2× večerní a lomeno 4

Nejlepší odpověď
Drap

Protože tak bylo stanoveno závaznou vyhláškou
http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/vyhlaska-c-194-2007-sb-kterou-se-stanovi-pravidla-pro-vytapeni-a-dodavku-teple-vody

Další odpovědi
Báája

Ahoj 🙂
K této otázce musím něco podotknout.
Obyvatelé panel. bytů mají právo topit a přetápět své pokojíčky.
Topí a větrají.
Není vyjímka,
kdy mají neustále v celém bytě i v ložnici nad 24 stupňů C.
Zažila jsem i vytopený byt na 34 stupńů,
majitel má pak neustále virózy, apod.
Naopak my ve svých domech jsme zkrátka velmi otužilí.
Topíme, ale určitě nemáme přetopeno…
v ložnici běžně pod 18 st.,
a obývacích pokojích 20 až o jeden stupeň více.
Tato odpověď není odpovědí na vaši otázku.
To byla jenom poznámka, jak žijí lidé ve svých domech
a jak velmi rozdílně o proti panelákům.
🙂

rigormortis

lomeno 4…máme sečteny celkem čtyři hodnoty (tři měření a jedno měření dvakrát- celkem tedy čtyři hodnoty) které se musí podělit také 4 (tak se počítá průměr).
21:00 proč se započítává dvakrát?…to aby měla tato hodnota největší váhu v onom průměru- pokud ve dne bylo 20 C a v 21:00 6C…tak se už bude topit