Když se po paralenu veme hned ibalgin, tak bolest hlavy rychleji ustoupí?

Nejlepší odpověď
annas

Raději léky nekombinuje., můžete si poškodit játra i ledviny.

Měl byste se přečíst příbalový leták.

„Stačí si zapamatovat jednoduché pravidlo, které sice neplatí stoprocentně, ale jako zjednodušená pomůcka může pomoci: cokoliv, co obsahuje v názvu „pyrin“, patří do stejné rodiny a nesmí se užívat společně. Když má lék v názvu „fen“ nebo „ibu“, jde opět o lék z jedné rodiny a se stejnou účinnou látkou, tudíž – nepolykat společně.“

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/leky-na-chripku-se-nesmi-kombinovat/
https://styl.in­story.cz/1831-paralen-versus-ibuprofen-vite-jak-je-detem-podavat-aby-se-nepredavkovaly.html

Další odpovědi
Dochy

Annas: Sice pravda, ale dotaz zněl na paralen a ibalgin což jsou různé účinné látky (a o „para“ nic nepíšete)
Od lékárníků jsem slyšel že lze střídat, ale doporučení bylo zachovat původní intervaly (takže když po 4 hodinách ibalgin, po 4 hodinách paralen, pak postupovat ibalgin-4h-paralen-4h-ibalgin-… – dávkování prosím jen jako příklad, nebudu teď kontrolovat letáky)

Vím že někteří používají léky v kombinaci tak aby mohli sežrat léků více než je doporučené dávkování, ale je to risk. Vyšší dávkování by měl potvrdit lékař v odůvodněných případech (a se znalostí stavu pacienta a se zajištěním patřičného sledování třeba právě s ohledem na možné poškození jater)

aliendrone

Neřekl bych, že rychleji, spíš to má silnější účinek. (tvrdí ségra) Nesmíš být moc velké máslo a hned utíkat k chemii, co budeš dělat, až budeš dědek a budou tě bolet klouby, svaly a vůbec celý člověk? ;) :D Jinak souhlasím s annas, není dobré moc léky míchat a když už, tak alespoň ČTI příbalové letáky! :)